2016-17 MIAC Women's Hockey Schedule

Date Away Home Notes Status Links
 
October
Fri., Oct. 28 Saint Mary's 4 Marian (Wis.) 3 Rink B Final
  Concordia (Wis.) 2 Hamline 5 Final
  Augsburg 1 St. Scholastica 3 Final
  Wis.-Superior 1 Bethel 3 Bethel University Arena Final
  Northland 4 Saint Benedict 7 Dave Torrey Arena Final
  Wis.-Stevens Point 0 St. Olaf 2 Northfield Ice Arena Final
Sat., Oct. 29 Concordia (Wis.) 4 Hamline 3 Final
  Saint Mary's 5 St. Norbert 4 Final
  Augsburg 4 Wis.-Superior 3 Final
  Wis.-Stevens Point 5 St. Olaf 2 Northfield Ice Arena Final
  Northland 1 Saint Benedict 7 Dave Torrey Arena Final
  Lake Forest 5 St. Catherine 1 Drake Arena Final
  Wis.-River Falls 4 Bethel 0 Bethel University Arena Final
Sun., Oct. 30 Lake Forest 2 St. Catherine 3 Drake Arena Final - OT
 
November
Tue., Nov. 01 Wis.-Eau Claire 4 St. Thomas 1 St. Thomas Ice Arena Final
Fri., Nov. 04 Wis.-Stevens Point 1 Concordia 3 Moorhead Sports Center - South Rink Final
  Northland 0 Augsburg 5 Final
  Hamline 4 Wis.-Eau Claire 3 Final - OT
  Bethel 1 Wis.-River Falls 7 Final
  St. Catherine 4 Wis.-Superior 1 Final
Sat., Nov. 05 Wis.-Stevens Point 3 Concordia 3 Moorhead Sports Center - North Rink Final - OT
  Northland 0 Augsburg 4 Final
  Wis.-Superior 4 St. Catherine 2 Drake Arena Final
  Gustavus 3 Wis.-Eau Claire 1 Final
  St. Thomas 1 Wis.-River Falls 2 Final
Tue., Nov. 08 Wis.-Stevens Point 3 Gustavus 2 Final
  St. Thomas 1 Wis.-Superior 2 Final
Wed., Nov. 09 Wis.-Eau Claire 2 St. Olaf 0 Northfield Ice Arena Final
Fri., Nov. 11 Concordia 6 Saint Benedict 2 Sartell, Minn. (Bernick's Arena) Final
  St. Catherine 1 Augsburg 2 Final - OT
  Saint Mary's 2 Bethel 6 Bethel University Arena Final
  Gustavus 2 St. Thomas 2 St. Thomas Ice Arena Final - OT
  Hamline 3 St. Olaf 2 Northfield Ice Arena Final
Sat., Nov. 12 Bethel 2 Saint Mary's 2 Final - OT
  St. Olaf 0 Hamline 2 Oscar Johnson Arena Final
  St. Thomas 3 Gustavus 2 Final
  Concordia 7 Saint Benedict 6 Alexandria, Minn. (Runestone Community Center) Final - OT
  Augsburg 2 St. Catherine 1 Drake Arena Final
Tue., Nov. 15 Hamline 2 Wis.-River Falls 3 Final
Thu., Nov. 17 Saint Mary's 6 St. Olaf 3 Northfield Ice Arena Final
Fri., Nov. 18 Augsburg 0 Gustavus 1 Final
  Bethel 3 St. Thomas 1 St. Thomas Ice Arena Final
Sat., Nov. 19 Saint Benedict 1 Hamline 2 Oscar Johnson Arena Final
  St. Olaf 4 Saint Mary's 3 Final
  St. Thomas 4 Bethel 4 Bethel University Arena Final - OT
  Concordia 2 St. Catherine 6 Drake Arena Final
  Gustavus 0 Augsburg 1 Final
Sun., Nov. 20 Concordia 2 St. Catherine 1 Drake Arena Final
Tue., Nov. 22 Wis.-Superior 0 Gustavus 1 Final
  St. Olaf 2 Wis.-River Falls 6 Final
Sat., Nov. 26 Concordia 5 Marian (Wis.) 2 Rink A Final
  Wis.-Eau Claire 4 Saint Mary's 0 Final
Sun., Nov. 27 Concordia 0 Marian (Wis.) 1 Rink A Final
Tue., Nov. 29 Wis.-Eau Claire 2 Gustavus 3 Final
 
December
Fri., Dec. 02 Saint Mary's 0 Concordia 2 Moorhead Sports Center Final
  St. Catherine 3 Bethel 4 Bethel University Arena Final
  Saint Benedict 1 Gustavus 3 Final
  St. Olaf 0 Augsburg 3 Final
  Hamline 3 St. Thomas 2 St. Thomas Ice Arena Final
Sat., Dec. 03 Saint Mary's 0 Concordia 5 Moorhead Sports Center Final
  St. Thomas 6 Hamline 2 Oscar Johnson Arena Final
  Gustavus 3 Saint Benedict 2 Dave Torrey Arena Final
  Bethel 2 St. Catherine 3 Drake Arena Final
  Augsburg 3 St. Olaf 0 Northfield Ice Arena Final
Mon., Dec. 05 Saint Benedict 3 Wis.-Eau Claire 5 Final
Wed., Dec. 07 Wis.-Eau Claire 3 Hamline 2 Oscar Johnson Arena Final - OT
  Gustavus 0 Wis.-River Falls 3 Final
Fri., Dec. 09 Saint Mary's 1 Wis.-Eau Claire 5 Final
  Saint Benedict 1 Concordia (Wis.) 5 Final
  Northland 0 Bethel 5 Bethel University Arena Final
  Augsburg 0 Wis.-Stevens Point 1 Final
Sat., Dec. 10 Wis.-River Falls 4 Gustavus 1 Final
  Northland 1 Bethel 5 Final
  Saint Benedict 2 Concordia (Wis.) 1 Final
  Saint Mary's 3 Wis.-Stevens Point 1 Final
Tue., Dec. 13 Concordia 2 Northland 0 Final
Fri., Dec. 16 Finlandia 2 St. Catherine 4 Drake Arena Final
Sat., Dec. 31 St. Catherine 1 Wis.-Eau Claire 3 Final
 
January
Wed., Jan. 04 St. Olaf 0 Wis.-Eau Claire 1 Final
Fri., Jan. 06 Marian (Wis.) 3 Hamline 0 Ritsche Arena @ St. Cloud, Minn. Final
  Augsburg 1 Wis.-Eau Claire 0 Final
  Lake Forest 4 Saint Mary's 0 Final
  Concordia (Wis.) 3 Bethel 1 Bethel University Arena Final
  Concordia 2 Wis.-River Falls 4 Final
  Wis.-Stevens Point 3 Saint Benedict 1 Dave Torrey Arena Final
Sat., Jan. 07 Wis.-Stevens Point 4 Hamline 4 @ St. Cloud, Minn. Final - OT
  St. Norbert 0 Gustavus 1 Final
  Wis.-Eau Claire 5 Augsburg 0 Final
  Lake Forest 5 Saint Mary's 0 Final
  Marian (Wis.) 5 Saint Benedict 2 Ritsche Arena @ St. Cloud, Minn. Final
  Concordia 1 Wis.-River Falls 4 Final
  Concordia (Wis.) 2 Bethel 1 Bethel University Arena Final
Tue., Jan. 10 St. Catherine 5 Northland 4 Final
  Wis.-Superior 1 St. Thomas 3 St. Thomas Ice Arena Final
Wed., Jan. 11 Wis.-Stevens Point 6 St. Thomas 1 Final
Thu., Jan. 12 St. Olaf 4 Saint Benedict 3 Dave Torrey Arena Final - OT
Fri., Jan. 13 Concordia 3 Hamline 1 Oscar Johnson Arena Final
  St. Catherine 3 Gustavus 3 Final - OT
  St. Thomas 2 Saint Mary's 2 Final - OT
  Bethel 1 Augsburg 4 Final
Sat., Jan. 14 Concordia 3 Hamline 0 Oscar Johnson Arena Final
  Saint Mary's 2 St. Thomas 3 Final - OT
  Gustavus 3 St. Catherine 2 Drake Arena Final
  Saint Benedict 0 St. Olaf 1 Northfield Ice Arena Final
  Augsburg 4 Bethel 1 Bethel University Arena Final
Wed., Jan. 18 Hamline 3 Saint Benedict 1 Dave Torrey Arena Final
  Wis.-River Falls 4 St. Olaf 1 Northfield Ice Arena Final
Fri., Jan. 20 Augsburg 1 Concordia 4 Moorhead Sports Center Final
  Saint Mary's 5 Hamline 7 Oscar Johnson Arena Final
  Saint Benedict 1 Bethel 4 Bethel University Arena Final
  St. Catherine 1 St. Thomas 3 St. Thomas Ice Arena Final
  Gustavus 3 St. Olaf 0 Northfield Ice Arena Final
Sat., Jan. 21 Augsburg 5 Concordia 3 Moorhead Sports Center Final
  St. Olaf 1 Gustavus 7 Final
  Hamline 4 Saint Mary's 2 Final
  Bethel 2 Saint Benedict 2 Dave Torrey Arena Final - OT
  St. Thomas 1 St. Catherine 2 Drake Arena Final
Tue., Jan. 24 Wis.-River Falls 5 St. Thomas 1 St. Thomas Ice Arena Final
Fri., Jan. 27 Concordia 0 Gustavus 5 Final
  Bethel 1 Hamline 4 Oscar Johnson Arena Final
  Augsburg 5 Saint Mary's 1 Final
  St. Thomas 3 Saint Benedict 2 Dave Torrey Arena Final
  St. Catherine 3 St. Olaf 4 Northfield Ice Arena Final
Sat., Jan. 28 Concordia 2 Gustavus 2 Final - OT
  Hamline 3 Bethel 2 Bethel University Arena Final
  Saint Mary's 2 Augsburg 1 Final
  St. Olaf 4 St. Catherine 1 Drake Arena Final
  Saint Benedict 3 St. Thomas 4 St. Thomas Ice Arena Final - OT
 
February
Fri., Feb. 03 St. Thomas 1 Concordia 0 Moorhead Sports Center Final
  Saint Mary's 0 Gustavus 2 Final
  Hamline 2 Augsburg 7 Final
  St. Olaf 3 Bethel 3 Bethel University Arena Final - OT
  Saint Benedict 1 St. Catherine 1 Drake Arena Final - OT
Sat., Feb. 04 St. Thomas 4 Concordia 5 Moorhead Sports Center Final
  Gustavus 4 Saint Mary's 0 Final
  Bethel 3 St. Olaf 4 Northfield Ice Arena Final - OT
  Augsburg 2 Hamline 1 Oscar Johnson Arena Final
  St. Catherine 2 Saint Benedict 3 Dave Torrey Arena Final
Tue., Feb. 07 Wis.-Superior 2 St. Olaf 1 Northfield Ice Arena Final
Fri., Feb. 10 Hamline 3 St. Catherine 2 Drake Arena Final
  St. Thomas 0 Augsburg 3 Final
  Bethel 2 Gustavus 4 Final
  Saint Benedict 3 Saint Mary's 4 Final - OT
  Concordia 5 St. Olaf 2 Northfield Ice Arena Final
Sat., Feb. 11 Concordia 1 St. Olaf 1 Northfield Ice Arena Final - OT
  St. Catherine 2 Hamline 1 Oscar Johnson Arena Final - OT
  Gustavus 3 Bethel 0 Bethel University Arena Final
  Saint Benedict 2 Saint Mary's 2 Final - OT
  Augsburg 2 St. Thomas 4 St. Thomas Ice Arena Final
Wed., Feb. 15 St. Thomas 4 Wis.-Stevens Point 2 Final
Fri., Feb. 17 Bethel 5 Concordia 2 Moorhead Sports Center Final
  Saint Mary's 3 St. Catherine 5 Drake Arena Final
  Saint Benedict 1 Augsburg 6 Final
  Hamline 0 Gustavus 3 Final
  St. Thomas 1 St. Olaf 1 Northfield Ice Arena Final - OT
Sat., Feb. 18 Bethel 3 Concordia 7 Moorhead Sports Center Final
  St. Catherine 3 Saint Mary's 1 Final
  Gustavus 2 Hamline 1 Oscar Johnson Arena Final
  St. Olaf 2 St. Thomas 8 St. Thomas Ice Arena Final
  Augsburg 3 Saint Benedict 0 Dave Torrey Arena Final
Sat., Feb. 25 Concordia   Augsburg   MIAC Playoffs - Semifinals TBA
  No. 4/5 Winner   Gustavus   MIAC Playoffs - Semifinals 2:00 PM