2017-18 Women's Hockey Schedule

Date Away Home Notes Status Links
 
October
Fri., Oct. 27 Aurora 1 Bethel 8 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  St. Scholastica 3 Augsburg 2 Final
  Marian (Wis.) 3 Saint Mary's 5 Final
  Northland 2 Concordia 5 Moorhead Sports Center Final
  St. Olaf 1 Wis.-Stevens Point 0 Final
  Wis.-Eau Claire 6 Saint Benedict 0 Municipal Athletic Complex Final
Sat., Oct. 28 Northland 2 Concordia 0 Moorhead Sports Center Final
  St. Catherine 3 Finlandia 1 @ Minocqua, WI Final
  St. Norbert 1 Saint Mary's 3 Final
  Gustavus 4 Wis.-Superior 3 Final - OT
  St. Olaf 4 Wis.-Stevens Point 4 Final - OT
  Concordia (Wis.) 3 Saint Benedict 1 Final
  Aurora 1 Bethel 5 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  Marian (Wis.) 1 Augsburg 6 Final
  St. Thomas 3 Lake Forest 2 Final
Sun., Oct. 29 St. Thomas 2 Lake Forest 1 Final
 
November
Thu., Nov. 02 Hamline 0 Wis.-Eau Claire 3 Final
Fri., Nov. 03 Wis.-Stevens Point 1 St. Thomas 2 St. Thomas Ice Arena Final
  Wis.-River Falls 7 Bethel 5 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  Wis.-Superior 5 St. Catherine 2 Drake Arena Final
Sat., Nov. 04 Wis.-Eau Claire 2 Gustavus 2 Final - OT
  St. Catherine 1 Wis.-Superior 2 Final
  Wis.-Stevens Point 2 St. Thomas 4 St. Thomas Ice Arena Final
  Bethel 2 Wis.-River Falls 5 Final
Tue., Nov. 07 Hamline 5 Wis.-Superior 2 Final
Wed., Nov. 08 Wis.-Eau Claire 8 St. Olaf 0 Northfield Ice Arena Final
Thu., Nov. 09 Hamline * 8 Saint Benedict 0 Municipal Athletic Complex Final
Fri., Nov. 10 St. Olaf * 1 Gustavus 4 Final
  Saint Mary's * 0 St. Thomas 5 St. Thomas Ice Arena Final
  St. Catherine * 3 Concordia 5 Moorhead Sports Center Final
  Bethel * 1 Augsburg 2 Final
  Saint Benedict * 2 Hamline 6 Oscar Johnson Arena Final
Sat., Nov. 11 St. Catherine * 1 Concordia 3 Moorhead Sports Center Final
  St. Thomas * 1 Saint Mary's 3 Final
  Gustavus * 3 St. Olaf 0 Northfield Ice Arena Final
  Augsburg * 3 Bethel 2 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
Tue., Nov. 14 St. Thomas 2 Wis.-River Falls 6 Final
Fri., Nov. 17 Concordia * 3 Bethel 3 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final - OT
  Saint Mary's * 1 Augsburg 3 Final
  Gustavus * 2 Hamline 5 Oscar Johnson Arena Final
  St. Catherine * 1 St. Thomas 2 St. Thomas Ice Arena Final
  St. Olaf * 2 Saint Benedict 1 Municipal Athletic Complex Final
Sat., Nov. 18 St. Thomas * 1 St. Catherine 0 Drake Arena Final
  Hamline * 2 Gustavus 4 Final
  Augsburg * 3 Saint Mary's 0 Final
  Concordia * 2 Bethel 3 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  Saint Benedict * 3 St. Olaf 3 Northfield Ice Arena Final - OT
Tue., Nov. 21 Concordia 2 Wis.-Eau Claire 4 Final
  Wis.-Superior 1 Augsburg 5 Final
  St. Olaf 1 Wis.-River Falls 10 Final
Sat., Nov. 25 Wis.-Eau Claire 3 Saint Mary's 1 Final
 
December
Fri., Dec. 01 Gustavus * 3 Bethel 1 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  St. Olaf * 3 Concordia 5 Moorhead Sports Center Final
  St. Catherine * 0 Hamline 3 Oscar Johnson Arena Final
  Augsburg * 1 St. Thomas 1 St. Thomas Ice Arena Final - OT
  Saint Mary's * 6 Saint Benedict 2 Municipal Athletic Complex Final
Sat., Dec. 02 St. Olaf * 2 Concordia 2 Moorhead Sports Center Final - OT
  Bethel * 2 Gustavus 4 Final
  Hamline * 4 St. Catherine 0 Drake Arena Final
  Saint Mary's * 2 Saint Benedict 1 Municipal Athletic Complex Final - OT
  St. Thomas * 4 Augsburg 0 Final
Tue., Dec. 05 Wis.-Eau Claire 1 Hamline 3 Oscar Johnson Arena Final
Wed., Dec. 06 Wis.-River Falls 3 Gustavus 4 Final
Fri., Dec. 08 Hamline 2 St. Scholastica 2 Final - OT
  Concordia 2 Finlandia 0 Final
  Bethel 3 Wis.-Superior 4 Final - OT
  Saint Benedict 1 Northland 3 Final
  Wis.-Stevens Point 4 Saint Mary's 2 Final
Sat., Dec. 09 Concordia 2 Finlandia 1 Final
  Wis.-Stevens Point 3 Augsburg 1 Final
  Gustavus 2 Wis.-River Falls 1 Final
  Saint Benedict 4 Northland 3 Final - OT
Wed., Dec. 13 Wis.-River Falls 3 St. Thomas 2 St. Thomas Ice Arena Final
Fri., Dec. 15 Wis.-Eau Claire 2 St. Catherine 0 Drake Arena Final
Sun., Dec. 31 Williams 0 Augsburg 1 Final
 
January
Mon., Jan. 01 Williams 2 Saint Mary's 0 Final
Fri., Jan. 05 Bethel 6 Concordia (Wis.) 3 Final
  Marian (Wis.) 2 Hamline 9 TRIA Rink Final
  St. Catherine 1 Sacred Heart 2 Final
  Wis.-River Falls 10 Concordia 4 Moorhead Sports Center Final
  Gustavus 3 St. Norbert 0 Final
  Wis.-Stevens Point 5 Saint Benedict 4 St. Paul, Minn. @ St. Paul, Minn. Final - OT
Sat., Jan. 06 Marian (Wis.) 1 Saint Benedict 0 St. Paul, Minn. @ St. Paul, Minn. Final
  Augsburg 3 Wis.-Eau Claire 1 Youth Day Final
  Wis.-River Falls 10 Concordia 3 Moorhead Sports Center Final
  Gustavus 3 St. Norbert 0 Final
  St. Catherine 0 Sacred Heart 4 Final
  Wis.-Stevens Point 2 Hamline 5 TRIA Rink Final
  Bethel 2 Concordia (Wis.) 1 Final
  St. Olaf 2 Wis.-Superior 3 Final
  St. Thomas 2 St. Scholastica 2 Final - OT
  Saint Mary's 3 Lake Forest 2 Final
Sun., Jan. 07 Wis.-Eau Claire 1 Augsburg 2 Final
  Saint Mary's 3 Lake Forest 6 Final
Tue., Jan. 09 St. Olaf 2 Wis.-Eau Claire 10 Final
  St. Scholastica 3 Hamline 9 TRIA Rink Final
Thu., Jan. 11 Bethel * 2 Saint Benedict 3 Municipal Athletic Complex Final
Fri., Jan. 12 Augsburg * 0 Hamline 1 TRIA Rink Final
  Concordia * 6 Saint Mary's 3 Final
  St. Thomas * 0 Gustavus 0 Final - OT
  St. Olaf * 3 St. Catherine 5 Drake Arena Final
Sat., Jan. 13 Concordia * 2 Saint Mary's 3 Final
  Gustavus * 4 St. Thomas 5 St. Thomas Ice Arena Final
  Hamline * 4 Augsburg 4 Final - OT
  Saint Benedict * 3 Bethel 6 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  St. Catherine * 6 St. Olaf 2 Northfield Ice Arena Final
Tue., Jan. 16 Wis.-Superior 3 Gustavus 5 Final
Fri., Jan. 19 Saint Benedict * 1 Concordia 4 Moorhead Sports Center Final
  St. Olaf * 1 Hamline 8 TRIA Rink Final
  St. Catherine * 3 Saint Mary's 3 Final - OT
  St. Thomas * 2 Bethel 0 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  Gustavus * 1 Augsburg 1 Final - OT
Sat., Jan. 20 Saint Benedict * 2 Concordia 5 Moorhead Sports Center Final
  Augsburg * 1 Gustavus 3 Final
  Saint Mary's * 3 St. Catherine 4 Drake Arena Final
  Hamline * 7 St. Olaf 1 Northfield Ice Arena Final
  Bethel * 2 St. Thomas 2 St. Thomas Ice Arena Final - OT
Tue., Jan. 23 St. Catherine 0 Wis.-Stevens Point 1 Final
Fri., Jan. 26 Gustavus * 1 Saint Mary's 1 Final - OT
  Hamline * 3 Bethel 4 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  Augsburg * 0 St. Olaf 2 Northfield Ice Arena Final
  Concordia * 3 St. Thomas 3 St. Thomas Ice Arena Final - OT
  St. Catherine * 4 Saint Benedict 2 Municipal Athletic Complex Final
Sat., Jan. 27 Saint Benedict * 1 St. Catherine 3 Drake Arena Final
  Concordia * 1 St. Thomas 7 St. Thomas Ice Arena Final
  Saint Mary's * 0 Gustavus 5 Final
  Bethel * 1 Hamline 4 TRIA Rink Final
  St. Olaf * 1 Augsburg 9 Final
Wed., Jan. 31 Wis.-River Falls 8 St. Olaf 1 Northfield Ice Arena Final
 
February
Fri., Feb. 02 Bethel * 3 Saint Mary's 2 Final - OT
  Hamline * 4 Concordia 3 Moorhead Sports Center Final
  St. Olaf * 1 St. Thomas 6 St. Thomas Ice Arena Final
  Augsburg * 3 Saint Benedict 2 Municipal Athletic Complex Final - OT
  Gustavus * 3 St. Catherine 0 Drake Arena Final
Sat., Feb. 03 Hamline * 13 Concordia 5 Moorhead Sports Center Final
  St. Catherine * 0 Gustavus 3 Final
  Saint Mary's * 4 Bethel 2 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  St. Thomas * 8 St. Olaf 2 Northfield Ice Arena Final
  Saint Benedict * 2 Augsburg 5 Final
Fri., Feb. 09 Gustavus * 3 Concordia 0 Moorhead Youth Hockey Arena Final
  St. Catherine * 1 Augsburg 4 Final
  Hamline * 4 Saint Mary's 2 Final
  Saint Benedict * 2 St. Thomas 7 St. Thomas Ice Arena Final
  Bethel * 3 St. Olaf 5 Northfield Ice Arena Final
Sat., Feb. 10 Saint Mary's * 0 Hamline 6 TRIA Rink Final
  Gustavus * 4 Concordia 1 Moorhead Youth Hockey Arena Final
  St. Olaf * 1 Bethel 7 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final
  St. Thomas * 6 Saint Benedict 1 Municipal Athletic Complex Final
  Augsburg * 3 St. Catherine 1 Drake Arena Final
Fri., Feb. 16 St. Olaf * 0 Saint Mary's 4 Final
  Bethel * 2 St. Catherine 1 Drake Arena Final
  Concordia * 2 Augsburg 2 Final - OT
  St. Thomas * 3 Hamline 3 TRIA Rink Final - OT
  Gustavus * 3 Saint Benedict 1 Municipal Athletic Complex Final
Sat., Feb. 17 Concordia * 2 Augsburg 2 Final - OT
  Hamline * 0 St. Thomas 3 St. Thomas Ice Arena Final
  Saint Benedict * 1 Gustavus 7 Final
  Saint Mary's * 3 St. Olaf 7 Northfield Ice Arena Final
  St. Catherine * 0 Bethel 1 Bethel University Arena - Schwan Super Rink Final - OT
Thu., Feb. 22 Bethel % 4 Concordia 3 MIAC Quarterfinals Final - OT
Sat., Feb. 24 Bethel %   Gustavus   MIAC Semifinals 2:00 PM
  Augsburg %   Hamline   MIAC Semifinals 2:00 PM
* Conference
% Post season