MIAC recognizes more than 1,000 as Academic All-Conference in 2015-16

MIAC recognizes more than 1,000 as Academic All-Conference in 2015-16

BLOOMINGTON, Minn. – Remarkably, student-athletes in the Minnesota Intercollegiate Athletic Conference (MIAC) keep finding ways to achieve both in their chosen sports and in the classroom at ever-improving rates. For the first time in MIAC history, the conference recognized more than 1,000 student-athletes with Academic All-Conference honors.

Tuesday, the MIAC announced its 2015-16 Winter and Spring Academic All-Conference Teams, which included a staggering total of 672 student-athletes. Combined with the 357 fall-sport athletes who were honored in January, the overall total of Academic All-Conference selections soared to 1,029. That number was not only the MIAC’s first time honoring more than 1,000 student-athletes, it smashed the previous best total (989 in 2014-15) by 40 student-athletes.

The 672 Winter and Spring honorees had plenty to do with the MIAC’s new high-water mark. That number is 39 better than the previous record – 633 also set in 2014-15, and the fall total of 357 was also one better than the previous record (356 in 2014-15). The Academic All-Conference list gives the MIAC 1,029 sterling examples of student-athletes achieving at the highest possible level. The full Winter and Spring Academic All-Conference teams can be found below, and the Fall selections were announced in January

Academically, student-athletes must be a sophomore, junior, or senior with a minimum cumulative GPA of 3.5 on a 4.0 scale to qualify for MIAC Academic All-Conference recognition. Athletically, student-athletes in team sports must compete in 50 percent of their team’s regular-season varsity contests. The team sports eligible were baseball, men's and women's basketball, men's and women's hockey, softball and men's and women's tennis. In addition, baseball pitchers who made five appearances or completed 20 innings pitched were eligible, as were hockey goalies who played in one-third (33.3 percent) of their team’s total minutes played for the regular season.

The winter and spring individual sports each have sport-specific criteria, and they include golf, swimming and diving and both indoor and outdoor track and field. Golfers must compete in the MIAC championships or complete a minimum of 12 competitive rounds in order to be eligible for the honor. The swimming and diving qualifications require a student-athlete to finish in the top 16 of an individual event or compete in a relay race at the MIAC championships to be eligible. Track and field qualifications require student-athletes to score in an individual event or compete on a relay team at the MIAC Championships.

Of the 672 Winter and Spring selections, 401 were women and 271 were men. Women’s outdoor track and field led the way with 83 honorees, and women’s indoor track and field was next with 78 selections, followed by women’s hockey with 53 student-athletes recognized. Outdoor track and field had the most men’s selections with 57, and both men’s indoor track and field and men’s hockey had 50 student-athletes honored apiece. The other sport totals can be found below in the full list.

MIAC Academic All-Conference honors are announced twice annually, after the completion of the fall and spring academic semesters. The 2015-16 winter and spring Academic All-Conference honorees are listed below, classified alphabetically first by sport, then school. To see the 2015 Fall All-Conference honorees, click here, or click here to visit the MIAC Academic All-Conference archives.


MIAC WINTER/SPRING 2015-16 ACADEMIC ALL-CONFERENCE TEAM
Categorized alphabetically by sport, then school 

Winter/Spring 2015-16 Total:   

675

Fall 2015 Total:

357

2015-16 Total: 

1,032   

Quick linksBSB | MBB | WBB | MG | WG | MH | WH | MITF | WITF | MOTF | WOTF | SB | MSD | WSD | MT | WT |

Baseball (32)
Augsburg - Billy Brookshaw (Sr., Prescott, Wis.)
Augsburg - Luke Chinn (Sr., Burnsville, Minn.)
Augsburg - Jack Duffy (Jr., Fridley, Minn.)
Augsburg - Andy Julkowski (Sr., Cedar, Minn.)
Bethel - Lars Anderson (Jr., Arden Hills, Minn.)
Bethel - John Eischens (Sr., Excelsior, Minn.)
Bethel - Jake Hanzalik (Sr., Arden Hills, Minn.)
Bethel - Matt Herringshaw (Sr., Alexandria, Minn.)
Carleton - Jack Atterberry (Jr., Chatham, Ill.)
Carleton - Logan Crow (So., Chicago, Ill.)
Carleton - Luke Curtis (Jr., Appleton, Wis.)
Carleton - Jordan Zoellmer (Sr., Richfield, Minn.)
Concordia - Justin Anderson (Sr., Roseau, Minn.)
Concordia - Tim Carlson (Sr., Cumberland, Wis.)
Concordia - Ryan Heisler (So., Apple Valley, Minn.)
Gustavus - Daniel Carlson (Jr., Plymouth, Minn.)
Gustavus – Joshua Chatfield (Jr., Apple Valley, Minn.)
Gustavus - John DeMarias (Jr., Winona, Minn.)
Gustavus - Isaiah Welckle (Jr., Minneapolis, Minn.)
Macalester - Nick McMullen (So., Payson, Ariz.)
Macalester - Jonathan Melms (Sr., Wauwatosa, Wis.)
Macalester - Jamie Progebin (Jr., Washington, D.C.)
Saint John’s - Logan Hershey (Sr., Maple Grove, Minn.)
Saint John’s - Derek Schiebel (Jr., Apple Valley, Minn.)
Saint John’s - Patrick Strey (Sr., Apple Valley, Minn.)
Saint Mary’s - Ben Buerkle (Jr., Roseville, Minn.)
Saint Mary’s - William Doll (Sr., Stevens Point, Wis.)
Saint Mary’s - Nathan Mathwig (So., Woodbury, Minn.)
Saint Mary’s - Joseph Seegers (So., Oconomowoc, Wis.)
St. Olaf - Will Gustafson (So., Ely, Minn.)
St. Thomas - J.J. Jeronimus (So., Denver, Colo.)
St. Thomas - Brady Johnson (Sr., Andover, Minn.)

Men’s Basketball (22)
Bethel - Ross Groeneweg (Sr., Orange City, Iowa)
Bethel - Jared Nelson (Sr., Lino Lakes, Minn.)
Bethel - Kyle von Schmidt-Pauli (Sr., Oakdale, Minn.)
Bethel - Brycen Wojta (Jr., Maple Grove, Minn.)
Carleton - Peter Bakker-Arkema (Jr., Ann Arbor, Mich.)
Carleton - Tianen Chen (Jr., Germantown Hills, Ill.)
Carleton - John Eckert (Sr., North Judson, Ind.)
Carleton - Beau Smit (Jr., White Bear Lake, Minn.)
Concordia - Jordan Bolger (Sr. Apple Valley, Minn.)
Concordia - Matt Ellingson (Sr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Tom Fraase (Sr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Austin Heins (So., Sioux Falls, S.D.)
Gustavus - Jacob Herd (So., Waconia)
Gustavus - Chad Poppen (Sr., St. Peter, Minn.)
Hamline - Travis VanElsberg (So., North Branch, Minn.)
Macalester - Kareem Ismail (Jr., Pasadena, Calif.)
Saint John’s - Jordan Peterson (Sr., Eden Prairie, Minn.)
Saint John’s - Patrick Strom (So., Fargo, N.D.)
Saint Mary’s - Aaron Romportl (Jr., Stillwater, Minn.)
Saint Mary’s - Mark Schumacher (Sr., Perham, Minn.)
St. Olaf - Sam Lagus (Jr., Stillwater, Minn.)
St. Olaf - Robert Tobroxen (So., Burnsville, Minn.)

Women’s Basketball (39)
Augsburg - Bridget Bednar (So., Pierz, Minn.)
Augsburg - Marie Fitzgerald (Sr., Fort Atkinson, Wis.)
Augsburg - Jessica Lillquist (Sr., Sebeka, Minn.)
Augsburg - Jenna Orth (Sr., Melrose, Minn.)
Bethel - Abby Miller (So., Howard Lake, Minn.)
Bethel - Shanni Moorse (Jr., Burnsville, Minn.)
Bethel - Hannah Niewald (Sr., Fridley, Minn.)
Bethel - Rachel Parupsky (Sr., Arden Hills, Minn.)
Bethel - Kalli Zimmermann (Jr., Champlin, Minn.)
Carleton - Katherine Miles (Jr., Park Ridge, Ill.)
Carleton - Sarah Waldfogel (Jr., Minneapolis, Minn.)
Concordia - Jenna Januschka (Jr., St. Cloud, Minn.)
Concordia - Olivia Johnson (Sr., Walcott, N.D.)
Concordia - Katie Rosenfeldt (Sr., Moorhead, Minn.)
Gustavus - Cara Christiansen (Jr., Mankato, Minn.)
Gustavus - Lindsey Johnson (Sr., Edina, Minn.)
Gustavus - Miranda Rice (So., Forest Lake, Minn.)
Hamline - Emily Behrman (Sr., Independence, Minn.)
Hamline - Chelsey Bonsante (Jr., Ironton, Minn.)
Macalester - Vivi Gregorich (So., Boulder, Colo.)
Macalester - G.G. Gunther (So., San Francisco, Calif.)
Macalester - Katelyn Kack (Sr., Minneota, Minn.)
Macalester - Emilie McGuire (So., Park Ridge, Ill.)
Macalester - Erin Murray (Sr., Sparta, Wis.)
Saint Benedict - Kate Banovetz (So., Minneapolis, Minn.)
Saint Benedict - Annie Dittberner (Jr., New Prague, Minn.)
Saint Benedict - Chelsey Guetter (So., Wabasso, Minn.)
Saint Benedict - Alison Newton (Jr., Oronoco, Minn.)
Saint Mary’s - Bridget Pethke (Sr., New London, Wis.)
Saint Mary’s - Emma Schaefer (Jr., Falcon Heights, Minn.)
Saint Mary’s - Raelynn Speltz (Jr., Altura, Minn.)
Saint Mary’s - Haley Trom (Sr., Hampton, Minn.)
St. Olaf - Betsy Daly (Jr., Rochester, Minn.)
St. Olaf - Zoe Hansen (Sr., Lindstrom, Minn.)
St. Olaf - Shelby Stewart (So., Rochester, Minn.)
St. Thomas - Lauren Fischer (So., Oshkosh, Wis.)
St. Thomas - Paige Gernes (Jr., Winona, Minn.)
St. Thomas - Mykenzie Spaulding (Sr., Annandale, Minn.)
St. Thomas - Maddie Wolkow (So., Lakeville, Minn.)

Men’s Golf (13)
Augsburg - Michael Barrette (Jr., Cohasset, Minn.)
Augsburg - Kyle Korva (Jr., Otsego, Minn.)
Bethel - Nick Manoles (Sr., Golden Valley, Minn.)
Gustavus - Alec Aunan (So., Rock Island, Ill.)
Gustavus - Andrew Brandt (Sr., Medina, Minn.)
Gustavus - Christopher Captain (So., Rochester, Minn.)
Gustavus - Alex Koopmeiners (Jr., St Cloud, Minn.)
Macalester - James Meyerson (Sr., Weston, Fla.)
Saint John’s - Mack Farley (Jr., Lakeville, Minn.)
Saint John’s - Austin Fowler (Sr., Grand Rapids, Minn.)
Saint John’s - Sam Olson (So., Sioux Falls, S.D.)
St. Olaf - Chris Winge (Jr., Minnetonka, Minn.)
St. Thomas - Jack Riester (Sr., Minneapolis, Minn.)

Women’s Golf (26)
Augsburg - Wendy Anderson (Jr., Bird Island, Minn.)
Augsburg - Chelsea Crego (Sr., Lakeville, Minn.)
Augsburg - Taylor Salewske (So., Tomahawk, Wis.)
Bethel - Shayla Norgaard (So., Anthem, Ariz.)
Bethel - Abby Perrenoud (Jr., Sioux Falls, S.D.)
Bethel - Christine Piwnica (So., Victoria, Minn.)
Bethel - Kalyn Root (Jr., Orange City, Iowa)
Bethel - Leah Swanson (Jr., Blaine, Minn.)
Carleton - Grace Gilmore (Sr., Edina, Minn.)
Concordia - Hayley Johnson (Jr., Sartell, Minn.)
Concordia - Emily Grace Olson (Jr., Roseau, Minn.)
Concordia - Erin Pennington (So., Lake City, Minn.)
Concordia - Tiffany Swanson (Sr., Moorhead, Minn.)
Gustavus - Chloe Altmann (Sr., Olivia, Minn.)
Gustavus - Emilie Anderson (Sr., Osceola, Wis.)
Gustavus - Mae Meierhenry (Jr., Sioux Falls, S.D.)
Gustavus - Jessica Nelson (So., Wayzata, Minn.)
Saint Benedict - Elizabeth Day (So., Belle Fourche, S.D.)
Saint Benedict - Riley Swenson (So., Inver Grove, Minn.)
Saint Benedict - Lauren Wise (Sr., Prior Lake, Minn.)
St. Catherine - Kaitlyn Alvarez (So., Eau Claire, Wis.)
St. Catherine - Madi Roe (Jr., Apple Valley, Minn.)
St. Olaf - Meaghan Carney (So., Denmark, Wis.)
St. Thomas - Erin Dingmann (Sr., Kimball, Minn.)
St. Thomas - Rachel Morris (Jr., Mequon, Wis.)
St. Thomas - Emily Thul (So., Alexandria, Minn.)

Men’s Hockey (50)
Augsburg - Drew Allen (Sr., Arvada, Colo.)
Augsburg - Drew Anderson (So., Rochester, Minn.)
Augsburg - Brett Bukowski (So., Superior, Wis.)
Augsburg - Corbin Chapman (Jr., Burnsville, Minn.)
Augsburg - Nate Flynn (So., Hastings, Minn.)
Augsburg - Lucas Hendrickson (Sr., Savage, Minn.)
Augsburg - Evan Hesse (So., Monticello, Minn.)
Augsburg - Eli May (So., Eagan, Minn.)
Augsburg - Dylan Meier (Jr., Highlands Ranch, Colo.)
Augsburg - Chris Nuth (Jr., Trabuco Canyon, Calif.)
Augsburg - Mack Ohnsted (Sr., Vernon Hills, Ill.)
Augsburg - Will Peterson (So., Eagan, Minn.)
Augsburg - Rory Vesel (Jr., Rochester, Minn.)
Bethel - Justin Bonanno (So., Colbert, Wash.)
Bethel - Josh Freitas (Sr., Sandy Hook, Ct.)
Bethel - Tony Larson (Sr., Ham Lake, Minn.)
Bethel - Jackson Purvis (So., Lethbridge, Alberta, Canada)
Concordia - Charlie Aus (Sr., Blaine, Minn.)
Concordia - Jon Grebosky (Oakdale, Pa.)
Gustavus - Drew Aspinwall (Jr., Maple Grove, Minn.)
Gustavus - Jared Docken (Jr., Northfield, Minn.)
Gustavus - Cameron Jackson (Jr., Lakeville, Minn.)
Gustavus - Alex Koopmeiners (Jr., St. Cloud, Minn.)
Gustavus - Samuel Majka (Jr., Wayzata, Minn.)
Hamline - Cody Mason (Sr., Eagan, Minn.)
Hamline - Buzz Tryggeseth (Sr., Buffalo, Minn.)
Saint John’s - Dan McNamara (Jr., Grand Rapids, Mich.)
Saint John’s - Huba Sekesi (So., Germering, Germany)
Saint John’s - Daniel Tripicchio (Jr., Hudson, Wis.)
Saint John’s - Sam Valerius (So., Maple Grove, Minn.)
Saint John’s - Dan Voce (Jr., Princeton, Minn.)
Saint Mary’s - Michael Cimba (So., Wilmette, Ill.)
Saint Mary’s - Brad Hauser (Jr., Gurnee, Ill.)
Saint Mary’s - Jay Heinle (So., York, Penn.)
Saint Mary’s - Jared Johnson (So., Hartland, Wis.)
Saint Mary’s - Mike Mezzano (Jr., Woodbury, Minn.)
St. Olaf - Chris Hansen (Jr., Plano, Texas)
St. Olaf - Carter Lukenda (So., Sault Ste. Marie, Ontario)
St. Olaf - J.T. Paine (Jr., Rancho Santa Magarita, Calif.)
St. Olaf - Marc Richards (Sr., Wayzata, Minn.)
St. Olaf - Connor Tedstrom (Sr., Edwards, Colo.)
St. Olaf - Charles Widmar (So., Northbrook, Ill.)
St. Thomas - Michael Dockry (Jr., Burnsville, Minn.)
St. Thomas - Willie Faust (Sr., Stillwater, Minn.)
St. Thomas - D.J. Jones (Jr., Plymouth, Minn.)
St. Thomas - John Kirtland (Sr., Cary, N.C.)
St. Thomas - Jimmy Kortum (Jr., Wayzata, Minn.)
St. Thomas - Brian LeBlanc (So., Duluth, Minn.)
St. Thomas - Joe Morris (Sr., New Prague, Minn.)
St. Thomas - Thomas Williams (Sr., Alexandria, Minn.)

Women’s Hockey (53)
Augsburg - Erika Allen (Sr., Roseville, Minn.)
Augsburg - Megan Bergland (Sr., Thief River Falls, Minn.)
Augsburg - Sarah Buckner (Sr., Duluth, Minn.)
Augsburg - Claire Cripps (Sr., Hutchinson, Minn.)
Augsburg - Abigail Dickinson (Sr., Rochester Hills, Mich.)
Augsburg - Kayla Fuechtmann (Sr., Circle Pines, Minn.)
Augsburg - Darby Lindgren (Jr., Lakeville, Minn.)
Bethel - Hadley Cookson (Sr., Minnetonka, Minn.)
Bethel - Allie Fischer (Sr., Wayzata, Minn.)
Bethel - Erin Harper (Sr., Blaine, MN)
Bethel - Caroline Kivisto (Sr., Dassel, Minn.)
Bethel - Jill Larson (Sr., Maple Grove, Minn.)
Bethel - Briita Nelson (So., Burnsville, Minn.)
Bethel - Megan Niblock (Jr., Fergus Falls, Minn.)
Bethel - Wendy Roberts (So., Grantsburg, Wis.)
Bethel - Natalie Simons (So., Hastings, Minn.)
Concordia - Hannah Johnston (Sr., Warroad, Minn.)
Concordia - Abby Kratzke (Sr., Zimmerman, Minn.)
Concordia - Cassandra Petrich (Sr., Elk River, Minn.)
Concordia - Chelsey Petrich (Jr., Elk River, Minn.)
Concordia - Ellen Rethwisch (Jr., Plymouth, Minn.)
Concordia - Amber Schaack (Jr., Jamestown, N.D.)
Gustavus - Allison Eder-Zdechlik (Sr., Stillwater, Minn.)
Gustavus - Erica Power (So., Lakeville, Minn.)
Hamline - Dana Almquist (So., White Bear Lake, Minn.)
Hamline - Megan Gjere (Sr., New Brighton, Minn.)
Hamline - Megan Lawry (Sr., Lino Lakes, Minn.)
Hamline - Jaci Reinke (Jr., Waconia, Minn.)
Saint Benedict - Siri Berg-Moberg (Sr., St. Paul, Minn.)
Saint Benedict - Hannah Esselman (Jr., Inver Grove Heights, Minn.)
Saint Benedict - Ellen Marvin (Jr., Shoreview, Minn.)
Saint Benedict - Kacee Medved (Jr., Littleton, Colo.)
Saint Benedict - Kaitlyn Miller (So., Esko, Minn.)
Saint Benedict - Madeline Rainey (Jr., Cedar Rapids, Iowa)
St. Catherine - Anna Carmen (So., Lutsen, Minn.)
St. Catherine - Randi Fabsits (Sr., Tinley Park, Ill.)
St. Catherine - Kristen Peckacek (So., Park Falls, Wis.)
St. Catherine - Alex Pederson (So., Park Rapids, Minn.)
St. Catherine - Mallory Ryan (Sr., Cottage Grove, Minn.)
St. Catherine - Jordan Solheim (Jr., Thief River Falls, Minn.)
St. Catherine - Abbigail White (Jr., Wyoming, Minn.)
Saint Mary’s - Jessica Cwik (Jr., Chicago, Ill.)
Saint Mary’s - Jane Hannula (Jr., Coon Rapids, Minn.)
Saint Mary’s - Jamie Henderson (So., Madison, Wis.)
St. Olaf - Anna Bartz (Sr., Edina, Minn.)
St. Olaf - Hannah Forliti (Jr., Shoreview, Minn.)
St. Thomas - Allison Borgstrom (So., Lindstrom, Minn.)
St. Thomas - Hannah Burns (Sr., Edina, Minn.)
St. Thomas - Nuala Flood (Sr., St. Paul, Minn.)
St. Thomas - Rachel Friberg (Sr., West St. Paul, Minn.)
St. Thomas - Megan Juricko (Sr., Eagan, Minn.)
St. Thomas - Breanna Mahoney (So., Blaine, Minn.)
St. Thomas - Courtney Umland (Sr., Maple Grove, Minn.)

Men’s Indoor Track and Field (50)
Augsburg - Preston Blake (So., Champlin, Minn.)
Bethel - Phillip Anderson (So., Hutchinson, Minn.)
Bethel - Connor Haugen (Jr., Willmar, Minn.)
Bethel - Patrick Klamm (Jr., Evanston, Ill.)
Bethel - Karl Olsen (So., Bloomington, Minn.)
Bethel - Luke Riveness  (Sr., Minneapolis, Minn.)
Bethel - Keith Vollendorf (So., Grantsburg, Wis.)
Bethel -Dan Wahlstedt (So., Roseville, Minn.)
Carleton - Jack Buckner (So., Seattle, Wash.)
Carleton - Caleb Flack (Sr., Chicago, Ill.)
Carleton - Ben Hiskes (So., Upper Marlboro, Md.)
Carleton - Hart Hornor (Sr., Seattle, Wash.)
Carleton - Evan Howard (Sr., St. Petersberg, Fla.)
Carleton - Aidan Larsen (Sr., Bethseda, Md.)
Carleton - Patrick O’Reilly (Jr., Wilmette, Ill.)
Carleton - Camden Sikes (So., Berkeley, Calif.)
Carleton - Ben Withbroe (Jr., Takoma Park, Md.)
Concordia - Joseph Hendrickson (Jr., Lennox, S.D.)
Concordia - Matthew Lillehaugen (Jr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Peter Simon (Jr., Brooklyn Park, Minn.)
Concordia - Gabe Wright (Sr., Moorhead, Minn.)
Gustavus - Carston Dammann (Jr., Lake City, Minn.)
Gustavus - Samuel Fischer (Sr., Sauk Centre, Minn.)
Gustavus - Alex Fredrickson (Jr., Victoria, Minn.)
Gustavus - David Hoien (Jr., South Haven, Minn.)
Gustavus - Paul Nordquist (Sr., Edina, Minn.)
Gustavus - Edward ReMine (Jr., Mantorville, Minn.)
Macalester - Brian Eisner (So., Portland, Ore.)
Macalester - Logan Hovie (Sr., Neenah, Wis.)
Macalester - Nate Merrill (So., Durham, N.C.)
Macalester - Jack Reece (Sr., Boulder, Colo.)
Macalester - Jack Schultenover (So., Glenwood, Minn.)
Saint John’s - Lukas Buehler (Jr., Omaha, Neb.)
Saint John’s - Thomas Feichtinger (Sr., Omaha, Neb.)
Saint John’s - Maxwell Olson (Jr., Warrensburg, Mo.)
Saint John’s - Mitchell Peck (So., Alexandria, Minn.)
Saint John’s - Peyton Thiry (Jr., Lester Prairie, Minn.)
Saint Mary’s - Brandon Krogman (So., Owatonna, Minn.)
Saint Mary’s - Bryan Ortman (Sr., Chicago, Ill.)
St. Olaf - Ryan van Mechelen (Sr., Houston, Texas)
St. Olaf - Joseph Coffey (Jr., Klamath Fall, Ore.)
St. Olaf - Paul Escher (Sr., La Crosse, Wis.)
St. Olaf - James McFarlin (Sr., Minnetonka, Minn.)
St. Thomas - Dylan Baumann (Sr., Wells, Minn.)
St. Thomas - Connor Bednarek (Jr., Prior Lake, Minn.)
St. Thomas - Jacob Gerhartz (Sr., Sauk Centre, Minn.)
St. Thomas - Evan Keil (Jr., Lakeville, Minn.)
St. Thomas - Austin Knowlton (Jr., Minneapolis, Minn.)
St. Thomas - Tyler Krpan (Sr., Indianola, Iowa)
St. Thomas - Michael Witschen (Jr., Monticello, Minn.)

Women’s Indoor Track and Field (78)
Augsburg - Emma Blom (Jr., Culver, Minn.)
Augsburg - Mary Cornelius (Jr., Minnetonka, Minn.)
Augsburg - Rachel Frantz (So., Mounds View, Minn.)
Augsburg - Taybri Irving (Jr., Rosemount, Minn.)
Augsburg - Callie Jones (Jr., Waubeka, Minn.)
Augsburg - Kali Kuusisto (Jr., Brooklyn Center, Minn.)
Augsburg - Blair Stewig (So., Maple Lake, Minn.)
Bethel - Erin Alpers (So., Sioux Falls, S.D.)
Bethel - Nicole Balzer (Jr., Shoreview, Minn.)
Bethel - Annika Halverson (So., Wayzata, Minn.)
Bethel - Jillian Krier (Jr., Byron, Minn.)
Carleton - Sally Donovan (Sr., Minneapolis, Minn.)
Carleton - Emily Kaegi (So., Williamstown, Mass.)
Carleton - Kayla McKinsey (Sr., North Easton, Mass.)
Carleton - Nicole Nipper (Jr., Minnetonka, Minn).
Carleton - Reilly Simon (Sr., Grapevine, Texas)
Carleton - Ruth Steinke (Sr., Lima, N.Y.)
Concordia - Mikayla Forness (Jr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Olivia Johnson (Sr., Walcott, N.D.)
Concordia - Hannah Lundstrom (So., Brainerd, Minn.)
Concordia - Ashley Thompson (Sr., Oakdale, Minn.)
Concordia - Maria West (So., Baxter, Minn.)
Gustavus - Mikaela Algren (Jr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Kaitlin Bembenek (Sr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Courtney Branch (Sr., Minnetonka, Minn.)
Gustavus - Ashley Elford (So., Red Wing, Minn.)
Gustavus - Lydia Hayes (So., Decorah, Iowa)
Gustavus - Kara Helgeson (Sr., Ortonville, Minn.)
Gustavus - Marit Sonnesyn (Sr., Plymouth, Minn.)
Gustavus - Sarah Swanson (Sr., Fairbanks, Alaska)
Hamline - Brianna Baker (Sr., White Bear Lake, Minn.)
Hamline - Mikayla Hensch (Jr., North Branch, Minn.)
Hamline - Gabby Koel (Jr., Alexandria, Minn.)
Hamline - Isabel Shafer (So., River Falls, Wis.)
Macalester - Kathrene Garcia (So., Lombard, Ill.)
Macalester - Brooke Hunter (Jr., Stillwater, Minn.)
Macalester - Sarah Jonathan (Sr., Guilford, Conn.)
Macalester - Kara Komoto (Jr., Rice Lake, Wis.)
Macalester - Erin Porter (Sr., Aztec, N.M.)
Macalester - Lorna Sherwood Caballero (So., New York, N.Y.)
Macalester - Hannah Sonsalla (So., Stoughton, Wis.)
Saint Benedict - Valerie Clintsman (Sr., Maplewood, Minn.)
Saint Benedict - Laura Comee (Sr., Savage, Minn.)
Saint Benedict - Olivia Dengel (So., Eden Prairie, Minn.)
Saint Benedict - Alicia Evenson (Sr., Gibbon, Minn.)
Saint Benedict - Alexis Good (Sr., Mora, Minn.)
Saint Benedict - Kiley Green (Sr., Draper, Utah)
Saint Benedict - Taylor Hedin (Jr., Andover, Minn.)
Saint Benedict - Allison Kosobud (Jr., Brainerd, Minn.)
Saint Benedict - Piper Murray (Sr., Rosemount, Minn.)
Saint Benedict - London Stelten (Jr., Cologne, Minn.)
Saint Benedict - Megan Sundstrom (So., Proctor, Minn.)
Saint Benedict - Samantha Womeldorf (Sr., Northfield, Minn.)
St. Catherine - Rachel Hall (Jr., Mendota Heights, Minn.)
St. Catherine - Courtney Kirkeide (Jr., Greenbush, Minn.)
St. Catherine - Marie Morrier (So., Hudson, N.H.)
St. Catherine - Megan Thoemke (So., White Bear Lake, Minn.)
Saint Mary’s - Maria Missurelli (So., Franklin, Wis.)
St. Olaf - Michaela Bolden (Sr., St. Paul, Minn.)
St. Olaf - Susan Hoops (Jr., Zionsville, Ill.)
St. Olaf - Jenna Moody (So., Apple Valley, Minn.)
St. Olaf - Morgan Philippi (Sr., Dubuque, Iowa)
St. Olaf - Abbey Schnaith (Sr., Red Wing, Minn.)
St. Olaf - Madison VanWylen (Sr., Northfield, Minn.)
St. Thomas - Laura Eischens (So., Ham Lake, Minn.)
St. Thomas - Summer Ellefson (Sr., Park Rapids, Minn.)
St. Thomas - Alex Fossum (Jr., Chanhassen, Minn.)
St. Thomas - Emily Gapinski (Sr., Sheboygan, Wis.)
St. Thomas - Ali Glassbrenner (So., Eau Claire, Wis.)
St. Thomas - Olivia Graham (Jr., Andover, Minn.)
St. Thomas - Hanna Gribble (Sr., Prescott, Wis.)
St. Thomas - Kayla Janto (Jr., West Bend, Wis.)
St. Thomas - Aimee Junget (Sr., Chaska, Minn.)
St. Thomas - Allison Mellin (Jr., Bloomington, Minn.)
St. Thomas - Elizabeth Russell (Jr., Shoreview, Minn.)
St. Thomas - Megan Terukina (Sr., Cedar Rapids, Iowa)
St. Thomas - Jenny Walz (So., Plymouth, Minn.)

Men’s Outdoor Track and Field (57)
Bethel - Connor Haugen (Jr., Willmar, Minn.)
Bethel - Patrick Klamm (Jr., Evanston, Ill.)
Bethel - Karl Olsen (So., Bloomington, Minn.)
Bethel - Tom Ritter (Sr., Sioux Falls, S.D.)
Bethel - Keith Vollendorf (So., Grantsburg, Wis.)
Bethel - Dan Wahlstedt (So., Roseville, Minn.)
Carleton - Jack Buckner (So., Seattle, Wash)
Carleton - Caleb Flack (Sr., Chicago, Ill)
Carleton - Ben Hiskes (So., Upper Marlboro, Md)
Carleton - Hart Hornor (Sr., Seattle, Wash)
Carleton - Boluwatife Johnson (So, Chicago, Ill)
Carleton - Patrick O’Reilly (Jr., Wilmette, Ill)
Carleton - Camden Sikes (So., Berkeley, Calif)
Carleton - Ben Withbroe (Jr., Takoma Park, Md)
Concordia - Erik Bye (Sr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Joseph Hendrickson (Jr., Lennox, S.D.)
Concordia - Matthew Lillehaugen (Jr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Dan McGuire (Sr., Grand Rapids, Minn.)
Concordia - Peter Simon (Jr., Brooklyn Park, Minn.)
Concordia - Gabe Wright (Sr., Moorhead, Minn.)
Gustavus - Carston Dammann (Jr., Lake City, Minn.)
Gustavus - Samuel Fischer (Sr., Sauk Centre, Minn.)
Gustavus - Alex Fredrickson (Jr., Victoria, Minn.)
Gustavus - Edward ReMine (Jr., Mantorville, Minn.)
Hamline - Tom Larson (Sr., Bloomington, Minn.)
Hamline - Thane Widmer (So., Redwood Falls, Minn.)
Macalester - Brian Eisner (So., Portland, Ore.)
Macalester - Logan Hovie (Sr., Neenah, Wis.)
Macalester - Jack Reece (Sr., Boulder, Colo.)
Macalester - Alex Ropes (Sr., Pella, Iowa)
Macalester - Jack Schultenover (So., Glenwood, Minn.)
Saint John’s - Matthew Burgstahler (So., Sandpoint, Idaho)
Saint John’s - Thomas Feichtinger (Sr., Omaha, Neb.)
Saint John’s - Andrew Hansen (Sr., Eden Prairie, Minn.)
Saint John’s - Maxwell Olson (Jr., Warrensburg, Mo.)
Saint John’s - Mitchell Peck (So., Alexandria, Minn.)
Saint John’s - Peyton Thiry (Jr., Lester Prairie, Minn.)
Saint John’s - Will Zimmerman (Jr., Owatonna, Minn.)
Saint John’s - Nick Zurn (Sr., Belle Plaine, Minn.)
Saint Mary’s - Brandon Krogman (So., Owatonna, Minn.)
Saint Mary’s - Phil Emmerich (Sr., Mondovi, Wis.)
Saint Mary’s - Bryan Ortman (Sr., Chicago, Ill.)
St. Olaf - Ryan van Mechelen (Sr., Houston, Texas)
St. Olaf - Joseph Coffey (Jr., Klamath Fall, Ore.)
St. Olaf - Paul Escher (Sr., La Crosse, Wis.)
St. Olaf - Robert Holmes (So., Oak Park, Ill.)
St. Olaf - Keith Ketola (So., Maple Plain, Minn.)
St. Olaf - James McFarlin (Sr., Minnetonka, Minn.)
St. Olaf - Aaron Stets (Sr., Northfield, Minn.)
St. Olaf - Adam Wood (Sr., River Forest, Ill.)
St. Thomas - Duncan Dahl (So., Ramsey, Minn.)
St. Thomas - Jacob Gerhartz (Sr., Sauk Centre, Minn.)
St. Thomas - Jacob Gredvig (Jr., Minnetonka, Minn.)
St. Thomas - Austin Knowlton (Jr., Minneapolis, Minn.)
St. Thomas - Tyler Krpan (Sr., Indianola, Iowa)
St. Thomas - Ryan Trapp (Jr., Elk River, Minn.)
St. Thomas - Michael Witschen (Jr., Monticello, Minn.)

Women’s Outdoor Track and Field (83)
Augsburg - Emma Blom (Jr., Culver, Minn.)
Augsburg - Mary Cornelius (Jr., Minnetonka, Minn.)
Augsburg - Taybri Irving (Jr., Rosemount, Minn.)
Augsburg - Callie Jones (Jr., Waubeka, Minn.)
Augsburg - Blair Stewig (So., Maple Lake, Minn.)
Bethel - Erin Alpers (So., Sioux Falls, S.D.)
Bethel - Nicole Balzer (Jr., Shoreview, Minn.)
Bethel - Annika Halverson (So., Wayzata, Minn.)
Bethel - Amanda Passaglia (Jr., St. Charles, Ill.)
Bethel - Jillian Krier (Jr., Byron, Minn.)
Concordia - Mikayla Forness (Jr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Bailey Hovland (So., Willmar, Minn.)
Concordia - Olivia Johnson (Sr., Walcott, N.D.)
Concordia - Chelsey Petrich (Jr., Elk River, Minn.)
Concordia - Ashley Thompson (Sr., Oakdale, Minn.)
Concordia - Melissa Uhrich (Sr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Maria West (So., Baxter, Minn.)
Carleton - Sally Donovan (Sr., Minneapolis, Minn.)
Carleton - Sophie Glassford (Sr., Mishawaka, Ind.)
Carleton - Emma Grisanzio (Jr., Carol Stream, Ill.)
Carleton - Trish Hare (Jr., Northbrook, Ill.)
Carleton - Emily Kaegi (So., Williamstown, Mass.)
Carleton - Kayla McKinsey (Sr., North Easton, Mass.)
Carleton - Nicole Nipper (Jr., Minnetonka, Minn.)
Carleton - Morgan Richmond (Sr., Edmonds, Wash.)
Carleton - Reilly Simon (Sr., Grapevine, Texas)
Carleton - Ruth Steinke (Sr., Lima, N.Y.)
Gustavus - Mata Agre (Sr., Corcoran, Minn.)
Gustavus - Mikaela Algren (Jr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Kaitlin Bembenek (Sr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Courtney Branch (Sr., Minnetonka, Minn.)
Gustavus - Kelsey Harms (Sr., Apple Valley, Minn.)
Gustavus - Lydia Hayes (So., Decorah, Iowa)
Gustavus - Kara Helgeson (Sr., Ortonville, Minn.)
Gustavus - Lauren Shurson (Sr, Chanhassen, Minn.)
Gustavus - Marit Sonnesyn (Sr., Plymouth, Minn.)
Gustavus - Sarah Swanson (Sr., Fairbanks, Alaska)
Hamline - Brianna Baker (Sr., White Bear Lake, Minn.)
Hamline - Mariah Gallagher (So., Lakeville, Minn.)
Hamline - Mikayla Hensch (Jr., North Branch, Minn.)
Hamline - Gabby Koel (Jr., Alexandria, Minn.)
Hamline - Isabel Shafer (So., River Falls, Wis.)
Macalester - Madeline Abbott (So., Madison, Wis.)
Macalester - Brooke Hunter (Jr., Stillwater, Minn.)
Macalester - Sarah Jonathan (Sr., Guilford, Conn.)
Macalester - Kara Komoto (Jr., Rice Lake, Wis.)
Macalester - Kimber Meyer (Jr., Naperville, Ill.)
Macalester - Erin Porter (Sr., Aztec, N.M.)
Macalester - Anik Regan (Jr., Tucson, Ariz.)
Macalester - Hannah Sonsalla (So., Stoughton, Wis.)
Saint Benedict - Olivia Dengel (So., Eden Prairie, Minn.)
Saint Benedict - Alicia Evenson (Sr., Gibbon, Minn.)
Saint Benedict - Kiley Green (Sr., Draper, Utah)
Saint Benedict - Allison Kosobud (Jr., Brainerd, Minn.)
Saint Benedict - London Stelton (Jr., Cologne, Minn.)
Saint Benedict - Megan Sundstrom (So., Proctor, Minn.)
Saint Benedict - Samantha Womeldorf (Sr., Northfield, Minn.)
St. Catherine - Alyssa Besch (Sr., Apple Valley, Minn.)
St. Catherine - Danielle Breault (Sr., Anoka, Minn.)
St. Catherine - Rachel Hall (Jr., Mendota Heights, Minn.)
St. Catherine - Courtney Kirkeide (Jr., Greenbush, Minn.)
St. Catherine - Marie Morrier (So., Hudson, N.H.
St. Catherine - Megan Pohlmann (Jr., Grey Eagle, Minn.)
St. Catherine - Megan Thoemke (So., White Bear Lake, Minn.)
Saint Mary’s - Madaline Eichers (So., Independence, Minn.)
Saint Mary’s - Maria Missurelli (So., Franklin, Wis.)
St. Olaf - Susan Hoops (Jr., Zionsville, Ill.)
St. Olaf - Morgan Philippi (Sr., Dubuque, Iowa)
St. Olaf - Abbey Schnaith (Sr., Red Wing, Minn.)
St. Olaf - Madison VanWylen (Sr., Northfield, Minn.)
St. Thomas - Brielle Bierman (So., La Crescent, Minn.)
St. Thomas - Laura Eischens (So., Ham Lake, Minn.)
St. Thomas - Summer Ellefson (Sr., Park Rapids, Minn.)
St. Thomas - Alex Fossum (Jr., Chanhassen, Minn.)
St. Thomas - Emily Gapinski (Sr., Sheboygan, Wis.)
St. Thomas - Ali Glassbrenner (So., Eau Claire, Wis.)
St. Thomas - Olivia Graham (Jr., Andover, Minn.)
St. Thomas - Kayla Janto (Jr., West Bend, Wis.)
St. Thomas - Aimee Junget (Sr., Chaska, Minn.)
St. Thomas - Allison Mellin (Jr., Bloomington, Minn.)
St. Thomas - Elizabeth Russell (Jr., Shoreview, Minn.)
St. Thomas - Megan Terukina (Sr., Cedar Rapids, Iowa)
St. Thomas - Jenny Walz (So., Plymouth, Minn.)

Softball (44)
Augsburg - Sarah Buckner (Sr., Duluth, Minn.)
Augsburg - Taylor Mattice (So., Woodbury, Minn.)
Augsburg - Jenna Orth (Sr., Melrose, Minn.)
Augsburg - Meghan Springborn (So., Oakdale, Minn.)
Bethel - Jessica Davis (Sr., Grayslake, Ill.)
Bethel - Caroline Kivisto (Sr., Dassel, Minn.)
Bethel - Micayla Moore (Sr., Hutchinson, Minn.)
Bethel - Wendy Roberts (So., Grantsburg, Wis.)
Carleton - Keelin Davis (Sr., Woodinville, Wash.)
Carleton - Katie Eppard (So., Pleasanton, Calif.)
Carleton - Emily Starr (Sr., Wayland, Mass.)
Carleton - Ari Zuaro (So., Scotch Plain, N.J.)
Concordia - Emma Mitzel (So., Sartell, Minn.)
Gustavus - Kaitlyn Bicek (Sr., Northfield, Minn.)
Gustavus - Alissa Hoffman (Jr., New Prague, Minn.)
Gustavus - Rachel Malo (Jr., Owatonna, Minn.)
Gustavus - Jessica Neuman (So., Elk River, Minn.)
Gustavus - Rachel Strandmark (So., New Ulm, Minn.)
Gustavus - Jessica Williams (Sr., Plymouth, Minn.)
Hamline - Casey Anderson (Jr., Robbinsdale, Minn.)
Hamline - Abbie Annen (So., Shakopee, Minn.)
Hamline - Mary-Clare Couillard (Jr., Fridley, Minn.)
Hamline - Jamie Rubbelke (Sr., North St. Paul, Minn.)
Macalester - Nikki Caicedo (Jr., Clinton Township, Mich.)
Macalester - Vivi Gregorich (So., Boulder, Colo.)
Macalester - G.G. Gunther (So., San Francisco, Calif.)
Macalester - Katja McKiernan (Sr., Los Angeles, Calif.)
Macalester - Natalie Platt (So., Boulder, Colo.)
Macalester - Logan Tootle (So., Kansas City, Mo.)
Saint Benedict - Becky Gigstad (So., Burnsville, Minn.)
Saint Benedict - Nicole Nelson (Sr., Rochester, Minn.)
Saint Benedict - Karlee Pfaff (So., New Ulm, Minn.)
Saint Benedict - Megan Toninato (So., Woodbury, Minn.)
Saint Benedict - Sara Wennerstrand (So., Baxter, Minn.)
St. Catherine - Krista Flugstad (So., Bloomington, Minn.)
St. Catherine - Donielle Kurvers (Sr., Monticello, Minn.)
St. Catherine - Kylie Macziewski (So., Bloomington, Minn.)
St. Catherine - Ashley Sis (So., Brooklyn Park, Minn.)
Saint Mary’s - Brittney Birkhauser (So., Wisconsin Rapids, Wis.)
Saint Mary’s - Stanzy Snyder (So., Johnston, Iowa)
St. Olaf - Jenna Boudreau (Sr., Faribault, Minn.)
St. Thomas - Megan Bush (Jr., Chicago, Ill.)
St. Thomas - Ellie Wachman (So., Long Lake, Minn.)
St. Thomas - Dani Wigen (Sr., Stillwater, Minn.)

Men’s Swimming and Diving (20)
Carleton - Wilson Josephson (Sr., Mount Hermon, Mass.)
Carleton - Grant Terrien (Jr., Bloomington, Minn.)
Hamline - Connor Benson (Sr., Eagan, Minn.)
Hamline - Joe Campbell (So., Columbus, Ohio)
Hamline - Hodd Gorman (So., Winona, Minn.)
Macalester - Sam Gleason (So., Bloomington, Minn.)
Macalester - Ben Kromash (Sr., Chicago, Ill.)
Saint John’s - Kenny Bergman (Jr., Overland Park, Kan.)
Saint John’s - Alex Ingulsrud (Sr., Fargo, N.D.)
Saint John’s - Paul Knaak (Sr., Forest Lake, Minn.)
Saint John’s - Matthew McCormack (Sr., Rosemount, Minn.)
Saint John’s - Curtis Noecker (So., St. Paul, Minn.)
St. Olaf - Bobby Schultze (Jr., Mankato, Minn.)
St. Olaf - David Streed (Sr., Eagan, Minn.)
St. Thomas - Brady Anderson (So., Stillwater, Minn.)
St. Thomas - Bailey Biwer (So., Eau Claire, Wis.)
St. Thomas - Nick Cox (Jr., Rochester, Minn.)
St. Thomas - Andrew Grabowski (So., Park Ridge, Ill.)
St. Thomas - Max Hamilton (Sr., Richfield, Minn.)
St. Thomas - Warren Melton (So., Rock Falls, Ill.)

Women’s Swimming and Diving (41)
Augsburg - Emily Youngstrand (Jr., Duluth, Minn.)
Carleton - Alex Braiedy (Jr., Chanhassen, Minn.)
Carleton - Lydia Henderson (Sr., Castro Valley, Calif.)
Carleton - Anisa Lester (So., Corte Madera, Calif.)
Carleton - Madison McBride (Sr., Elko, Minn.)
Carleton - Amy Roach (So., Bethesda, Md.)
Concordia - Lily Johnson (Jr., St. Cloud, Minn.)
Concordia - Ann Marie O’Connell (So., Edina, Minn.)
Gustavus - Erin Baumann (Jr., Madison, Wis.)
Gustavus - Morgan Field (Sr, Albert Lea, Minn.)
Gustavus - Julia Kramer (Sr., Burnsville, Minn.)
Gustavus - Jenna Muntifering (Jr., Buffalo, Minn.)
Gustavus - Marina Rizzo (Jr., Woodbury, Minn.)
Hamline - Taylor Elgarten (So., Warwick, Minn.)
Macalester - Christina Bloom (Sr., Henderson, Nev.)
Macalester - Hannah Bonestroo (Jr., Ames, Iowa)
Macalester - Hannah Currens (Sr., Frederick, Md.)
Macalester - Kendall Van Sistine (Sr., Oshkosh, Wis.)
Saint Benedict - Stephanie Bierman (Sr., Apple Valley, Minn.)
Saint Benedict - Haley Chatelaine (Sr., Lakeville, Minn.)
Saint Benedict - Lauren Noel (So., Dubuque, Iowa)
Saint Benedict - Kristina Rudin (So., Maple Grove, Minn.)
Saint Benedict - Kenzie Young (Jr., Brookings, S.D.)
St. Catherine - Haley French Krahn (Sr., Rochester, Minn.)
St. Catherine - Christina Gillard (So., Hastings, Minn.)
St. Catherine - Jenna Nagy (Jr., Hutchinson, Minn.)
St. Catherine - Mary Jane Voss (So., Mequon, Wis.)
Saint Mary’s - Sarah Fanning (Sr., Sparta, Wis.)
Saint Mary’s - Chloe Morrison (Jr., Ashkum, Ill.)
St. Olaf - Kalyn Dorheim (Sr., Haiku, Hawaii)
St. Olaf - Hannah Hein (Jr., St. Louis Park, Minn.)
St. Olaf - Maddie Lee (Sr., White Bear Lake, Minn.)
St. Olaf - Rose Peterson (So., Woodbury, Minn.)
St. Olaf - Abbey Schnaith (Sr., Red Wing, Minn.)
St. Olaf - Claire Walters (Jr., Northfield, Minn.)
St. Thomas - Nicole Herrli (So., Rochester, Minn.)
St. Thomas - Carly Johnson (Jr., Green Bay, Wis.)
St. Thomas - Casey Nightingale (Sr., Dayton, Minn.)
St. Thomas - Emma Paulson (Jr., Wayzata, Minn.)
St. Thomas - Molly Peichel (Sr., Sartell, Minn.)
St. Thomas - Maura Shea (Jr., Madison, Wis.)
St. Thomas - Kate Washenberger (So., Sioux Falls, S.D.)

Men’s Tennis (27)
Bethel - Matt Schull (Jr., Eagan, Minn.)
Carleton - Ezra Frankel (Jr., Lincoln, Mass.)
Carleton - Patton McClelland (Jr., Rock Hill, S.C.)
Concordia - Matthew Engum (Jr., Fargo, N.D.)
Concordia - David Schneck (So., Fergus Falls, Minn.)
Concordia - Austin Storm (Sr., Alexandria, Minn.)
Concordia - Isaac Toivonen (So., Red Wing, Minn.)
Gustavus - Thomas Entwistle (So., Sioux Falls, S.D.)
Gustavus - Gabriel Steinwand (So., Moorhead, Minn.)
Hamline - Sam Peterson (Sr., St. Peter, Minn.)
Hamline - David Yanagita (Jr., Minneapolis, Minn.)
Macalester - Hardt Bergmann (Jr., Mahtomedi, Minn.)
Macalester - Josh Doyle (So., Cologne, Germany)
Macalester - Wilson Merrell (Sr., Poughkeepsie, N.Y.)
Macalester - Aidan Tirpack (So., Mill Valley, Calif.)
Macalester - Brian Utz (Sr., Rochester, Minn.)
Saint John’s - Ben Lahren (Sr., Wausau, Wis.)
Saint John’s - Tim Larson (So., Bloomington, Minn.)
Saint Mary’s - Brenden Amiottte (So., Rapid City, S.D.)
Saint Mary’s - Bret Geisen (So., Cato, Wis.)
Saint Mary’s - Alexander Holm (So., Red Wing, Minn.)
Saint Mary’s - Warren Lawrenz (Sr., Rochester, Minn.)
St. Olaf - Ben Carlson (Sr., Hastings, Minn.)
St. Olaf - Jordan Dull (Sr., Oak Park, Ill.)  
St. Olaf - Joey Kronzer (Sr., Duluth, Minn.)
St. Olaf - Mike Schroeder (Sr., Sioux Falls, Minn.)
St. Thomas - Allen-Michael Muench (Sr., Flower Mound, Texas)

Women’s Tennis (39)
Bethel - Abigail Anderson (So., Libertyville, Ill.)
Bethel - Anna Browning (So., Aitkin, Minn.)
Bethel - Samantha Hindt (So., Chisago City, Minn.)
Carleton - Grace Davis (Sr., Neenah, Wis.)
Carleton - Julia Krumholz (Sr., Hingham, Mass.)
Carleton - Danielle Vasiliev (So, Lincolnshire, Ill.)
Concordia - Kendra Stoick (So., Monticello, Minn.)
Gustavus - Katherine Aney (So., Rochester, Minn.)
Gustavus - Alison Baker (So., Rosemount, Minn.)
Gustavus - Michaela Schulz (Jr., Elk River, Minn.)
Gustavus - Elizabeth Stanczyk (Sr., Plymouth, Minn.)
Hamline - Jordan Danielson (Jr., Maplewood, Minn.)
Hamline - Lilli Denison (Jr., Crookston, Minn.)
Hamline - Maggie Gibson (Jr., Elk Mound, Wis.)
Hamline - Elizabeth Hughes (Sr., North St. Paul, Minn.)
Macalester - Nina Brim (So., Portland, Ore.)
Macalester - Meagan O’Herin (So., Grand Rapids, Mich.)
Macalester - Rachel Seidner (Sr., San Antonio, Texas)
Macalester - Lily Stein (So., Winnetka, Ill.)
Saint Benedict - Victoria Beach (Sr., Grand Rapids, Mich.)
Saint Benedict - Laura Finn (Jr., Delano, Minn.)
Saint Benedict - Taylor Kraemer (So., Osakis, Minn.)
St. Catherine - Jessica Duda (So., St. Michael, Minn.)
St. Catherine - Alicia Knoll (Jr., Waseca, Minn.)
St. Catherine - Mikinzee Salo (Sr., Brianerd, Minn.)
Saint Mary’s - Sheyenne Bauer (So., Cannon Falls, Minn.)
Saint Mary’s - Kirsten Hoffmann (Sr., Apple Valley, Minn.)
Saint Mary’s - Haley Jorgensen (Jr., Fallon, Nevada)
Saint Mary’s - Ashley Syed (So., Lewisville, Texas)
Saint Mary’s - Megan Vandenberg (Jr., DePere, Wis.)
St. Olaf - Bailey Kent (Sr., Mahtomedi, Minn.)
St. Olaf - Maya MacGibbon (Sr., Minnetonka, Minn.)
St. Olaf - Sophia Skoglund (So., East Bethel, Minn.)
St. Olaf - Morgan Steffen (Jr., Baxter, Minn.)
St. Olaf - Margaret Zimmerman (So., Racine, Wis.)
St. Thomas - Caitlin Bakke (So., Bismarck, N.D.)
St. Thomas - Jessie O’Brien (Jr., Madison, Wis.)

MIAC Academic All-Conference Archives