MIAC honors student-athletes with Winter/Spring Academic All-Conference selections

1819 Academic All-Conference

BLOOMINGTON, Minn. – Student-athletes in the Minnesota Intercollegiate Athletic Conference (MIAC) continue to achieve in both athletics and in the classroom. For the fourth consecutive year, the MIAC has recognized more than 1,000 student-athletes with Academic All-Conference honors.

On Thursday, the MIAC announced its 2018-19 Winter and Spring Academic All-Conference Teams, which included a record 747 student-athletes. Combined with the 427 Fall-sport athletes who were honored in January, the overall total of Academic All-Conference selections for the 2018-19 academic year sets a new Conference-high of 1,174, surpassing the previous record of 1,111, set last June.

This year's Academic All-Conference list spotlights 1,173 examples of student-athletes achieving excellence without compromise. The more than 700 Winter and Spring honorees also represent the highest seasonal total in MIAC history. Women's track and field led the way with 139 honorees, followed by men's track and field with 98. Seven sports set new MIAC highs, including baseball (58), men's basketball (32), men's golf (23), men's hockey (66), women's hockey (65), men's swimming and diving (32), and women's swimming and diving (51). The full Winter and Spring Academic All-Conference teams can be found below, and the Fall selections were announced in January.

In order to qualify for Academic All-MIAC status, student-athletes must be sophomores, juniors, or seniors by academic standards with a minimum cumulative grade-point average (GPA) of 3.5 on a 4.0 scale. Athletically, student-athletes in team sports must compete in 50 percent of their team's regular-season varsity contests. The winter/spring team sports eligible include baseball, men's and women's basketball, men's and women's hockey, softball and men's and women's tennis. In addition, baseball pitchers who made five appearances or completed 20 innings pitched were eligible, as were hockey goalies who played in one-third (33.3 percent) of their team's total minutes played for the regular season.

The Winter and Spring individual sports each have sport-specific criteria, and they include golf, swimming and diving and both indoor and outdoor track and field. Golfers must compete in the MIAC Championships or complete a minimum of 12 competitive rounds in order to be eligible for the honor. The swimming and diving qualifications require a student-athlete to finish in the top 16 of an individual event or compete in a relay race at the MIAC championships to be eligible. Track and field qualifications require student-athletes to qualify for an individual event or compete on a relay team at the Indoor or Outdoor MIAC Track and Field Championships.

MIAC Academic All-Conference honors are announced twice annually, after the completion of the fall and spring academic semesters. The 2018-19 Winter and Spring Academic All-Conference honorees are listed below, classified alphabetically first by sport, then school. To see the 2018 Fall All-Conference honorees, click here, or visit the MIAC Academic All-Conference archives.

2018-19 MIAC ACADEMIC ALL-CONFERENCE HONOREES
Winter/Spring Total 747*
Fall Total 427*
2018-19 Total 1,174*

*Indicates MIAC record

Quick linksBSB | MBB | WBB | MG | WG | MH | WH | SB | MSD | WSD | MT | WT | MTF | WTF | 

Baseball (58)
Name Institution Class  Hometown
Quentin Lake Augsburg Sr. Portland, Ore.
Ryan Masui Augsburg Sr. Excelsior, Minn.
Mathew Nicklay Augsburg So. Hastings, Minn.
Walker Rogers Augsburg Jr. Inver Grove Heights, Minn.
Donovan Tomony Augsburg Jr. Madison, Wis.
Matthew Bohlke Bethel So. Maple Grove, Minn.
Michael Bohlke Bethel Sr. Maple Grove, Minn.
Sam Horner Bethel Sr. Woodbury, Minn.
Jake Marsh Bethel Jr. Plymouth, Minn.
Wilson Battle  Carleton Jr. Salt Lake City, Utah
Travis Brown Carleton So. St. Michael, Minn.
Brendon Fischel Carleton Sr. Eureka, Calif.
Keenan Moore Carleton Jr. Minneapolis, Minn.
Owen Riley Carleton Jr. New York, N.Y.
Brett Erickson Concordia Jr. Glyndon, Minn.
Sean McGuire Concordia So. Fergus Falls, Minn.
Mason Penske Concordia So. Marshall, Minn.
Mitchell Ziebarth Concordia Jr. Cambridge, Minn.
Samuel Archer Gustavus Sr. Zimmerman, Minn.
Carter Clemensen Gustavus So. Cologne, Minn.
Dexter Leer Gustavus Sr. Owatonna, Minn.
Ryan Moriarty Gustavus Sr. Le Sueur, Minn.
Brice Panning Gustavus Jr. Hamburg, Minn.
Gavyn Walsh Gustavus So. Andover, Minn.
Jake Dujmovic Hamline Jr. Coon Rapids, Minn.
Elliott Engen Hamline So. White Bear Lake, Minn.
Eric Erb Hamline Jr. Green Bay, Wis.
Ben Resnick Hamline Jr. Danville, Calif.
Nate Rubbelke Hamline Sr. North St. Paul, Minn.
Brody Russell Hamline So. Duluth, Minn.
Will Tzavares Hamline So. St. Paul, Minn.
Leonard Bucello Macalester So. Bethesda, Md.
Alex Denzler Macalester So. New York, N.Y.
Sam Goldberg Macalester Sr. North Potomac, Md.
Kieran Liming Macalester Jr. Alpharetta, Ga.
Andrew Polk Macalester So. San Mateo, Calif.
Jack Sahargun Macalester So. Coto de Caza, Calif.
Thomas Shogren Macalester Sr. Woodbury, Minn.
Jacob Simpson Macalester Jr. Brooklyn, N.Y.
Michael Gruber Saint John's Jr. Glenwood, Minn.
Max Jackson Saint John's Sr. St. Paul, Minn.
Thomas Meland Saint John's Sr. Northfield, Minn.
Nick Penick Saint John's So. Cold Spring, Minn.
Zach Drake Saint Mary's Jr. Westby, Wis.
James Green Saint Mary's So. East Bethel, Minn.
Dixon Irwin Saint Mary's Sr. Red Wing, Minn.
Jake Kramlinger Saint Mary's Sr. White Bear Lake, Minn.
Matthew Piechowski Saint Mary's Jr. Hutchinson, Minn.
Luke Dahl St. Olaf Sr. Rosemount, Minn.
Luke Feigal St. Olaf Jr. Boulder, Colo.
TJ Rogers St. Olaf So. Minnetonka, Minn.
Elliot Syverson St. Olaf Jr. Minnetonka, Minn.
Ryan Torbenson St. Olaf Jr. Northfield, Minn.
Dylan Brend St. Thomas Jr. Apple Valley, Minn.
Rock Cates St. Thomas Sr. Madison, Wis.
Henry DeCaster St. Thomas Sr. Shoreview, Minn.
Graham Laubscher St. Thomas So. Stillwater, Minn.
Jackson Schnettler St. Thomas Sr. Chanhassen, Minn.

  

Men's Basketball (32)
Name Institution Class  Hometown
Booker Coplin Augsburg Jr. Shakopee, Minn.
Henry Mulligan Augsburg Jr. Iowa City, Iowa
Granger Kingland Bethel Jr. Lake Mills, Iowa
Jake Van Wyk Bethel So. Eagan, Minn.
Quinn Johnson Carleton Sr. Roseville, Minn.
Kent Hanson Carleton Jr. St. Paul, Minn.
Jacob Fredrickson Concordia So. Prior Lake, Minn.
Andrew Holen Concordia Jr. Bismarck, N.D.
Logan Rezac Gustavus So. Andover, Minn.
Spencer Tollefson Gustavus Sr. New Richland, Minn.
Lucas Berg Hamline Jr. Farmington, Minn.
Isaac Brooks Hamline Sr. Lakeville, Minn.
Michael Dillon Hamline So. Evergreen, Colo.
Will Hoiseth Hamline Sr. Doha, Qatar
Jake Larson Hamline So. Forest Lake, Minn.
Mike Babb Macalester Jr. St. Louis, Mo.
Jackson Henningfield Macalester So. Lake Mary, Fla.
Carl Salvino Macalester Sr. Seattle, Wash.
Nikhil Smith Macalester Jr. Augusta, Ga.
Peter Gathje Saint John's So. Bloomington, Minn.
Ethan Novacinski Saint John's Jr. St. Joseph, Minn.
David Stokman Saint John's Sr. Maple Lake, Minn.
Lucas Walford Saint John's Jr. Elko, Minn.
Kevin Gleason Saint Mary's Jr. Minneapolis, Minn.
Bradley Hill Saint Mary's Sr. Matteson, Ill.
Kristjan Meitz Saint Mary's Jr. Waukesha, Wis.
Sawyer Rosner Saint Mary's So. Phelps, Wis.
Ben Scheffley St. Olaf Sr. Inver Grove Heights, Minn.
Tommy Anderson St. Thomas Jr. Muskego, Wis.
Michael Hannon St. Thomas Sr. St. Paul, Minn.
Burt Hedstrom St. Thomas So. Minnetonka, Minn.
GT Johnson St. Thomas Sr. Eagan, Minn.

 

Women's Basketball (45)
Name Institution Class  Hometown
Nicole Zielsdorf Augsburg So. Arden Hills, Minn.
Taite Anderson Bethel Jr. White Bear Lake, Minn.
Michaela Craigan Bethel So. Hugo, Minn.
Mackenzie Novak Bethel So. Eagan, Minn.
Elizabeth Schwarz Bethel So. Savage, Minn.
Bella Williams Bethel So. Zimmerman, Minn.
Samantha Cooke Carleton Jr. Chesterfield, Mo.
Anna Hughes Carleton So. Glenview, Ill.
Annabelle Leahy Carleton Sr. Bethesda, Md.
Erica Ellefson Carleton Jr. Hutchinson, Minn.
Cece Leone Carleton Sr. Fairfax, Va.
Elizabeth Birkemeyer Concordia So. Ada, Minn.
Mira Ellefson Concordia Jr. Hawley, Minn.
Rachel Hoernemann Concordia So. Ortonville, Minn.
Amber Lingen Concordia So. Wahpeton, N.D.
Grace Wolhowe Concordia Sr. Staples, Minn.
Gabrielle Bowlin Gustavus So. Winona, Minn.
Ava Gonsorowski Gustavus So. Esko, Minn.
Alison Hinck Gustavus So. White Bear Lake, Minn.
Morgen Coleman Hamline Jr. North Branch, Minn.
Reilly Geistfeld Hamline Jr. St. James, Minn.
Aly Sartain Hamline Jr. Bloomington, Minn.
Kaeli Stayer Hamline Jr. Coppell, Texas
Holly Hull Macalester Jr. Overland Park, Kan.
Rose Lutz Macalester So. Minneapolis, Minn.
Kathrine Podoll Macalester So. San Geronimo, Calif.
Luci Swift Macalester So. Minnetonka, Minn.
Kayla Togneri Macalester So. Ventura, Calif.
Breanna Gates Saint Benedict Sr. Lake City, Minn.
Megan Thompson Saint Benedict So. Inver Grove Heights, Minn.
Ashley Fosness St. Catherine So. Britton, S.D.
Jackie Radford St. Catherine So. St. Paul, Minn.
Kirsten Keefe Saint Mary's Sr. Chatfield, Minn.
Mary Wintroath Saint Mary's Sr. Suffern, N.Y.
Michele Remer Saint Mary's Jr. Grand Forks, N.D.
Isabel Bettag Saint Mary's So. Maple Park, Ill.
Claire Patterson Saint Mary's So. Marine, Minn.
Hallie Schmeling Saint Mary's So. Onalaska, Wis.
Makenna Ash St. Olaf Sr. Ellison Bay, Wis.
Britta Koenen St. Olaf Jr. Eagan, Minn.
Kaylie Brazil St. Thomas Sr. Norwood Young America, Minn.
Sarah Krynski St. Thomas Jr. Lakeville, Minn.
Kaia Porter St. Thomas So. Roseville, Minn.
Lucia Renikoff St. Thomas Sr. Minneapolis, Minn.
Hannah Spaulding St. Thomas Sr. Annandale, Minn.

 

Men's Golf (23)
Name Institution Class  Hometown
Brett Buckingham Augsburg Jr. Glenwood, Minn.
Harrison Cooper Augsburg Jr. Inver Grove Heights, Minn.
Gunnar Goodmanson Augsburg So. Buffalo, Minn.
Bob Harnagel Augsburg So. Eagan, Minn.
Dakota Krech Augsburg Sr. Blaine, Minn.
David Walker Augsburg Jr. Champlin, Minn.
Michael Piehler Bethel So. Plano, Texas
Peter Gullickson Carleton So. Minneapolis, Minn.
Blake Kahlbaugh Concordia Jr. Mahnomen, Minn.
Gage Stromme Concordia Jr. Fargo, N.D.
Carter Czichotzki Gustavus So. Moorhead, Minn.
Benjamin Hauge Gustavus Jr. Anoka, Minn.
Max Ullan Gustavus So. Blaine, Minn.
Alex Young-Williams Macalester Jr. Arlington, Va.
Preston Kopel Saint John's So. Sauk Rapids, Minn.
David Schneider Saint John's Jr. Albany, Minn.
Kyle Brodt Saint Mary's Sr. St. Paul, Minn.
Ben Johnson St. Olaf So. Andover, Minn.
Seth Johnson St. Olaf So. Chanhassen, Minn.
Steven Magagna St. Olaf Sr. Traverse City, Mich.
Noah Parker St. Olaf Jr. Northfield, Minn.
Derek Farrell St. Thomas Sr. Duluth, Minn.
Peder Larson St. Thomas So. Medina, Minn.

 

Women's Golf (19)
Name Institution Class  Hometown
Megan Johnson Augsburg Sr. Madison, Wis.
Nicole Zielsdorf Augsburg So. Arden Hills, Minn.
Nicole Miller Bethel So. Eden Prairie, Minn.
Alexis Chan Carleton So. Castle Rock, Colo.
Abby Euyang Carleton So. Seattle, Wash.
Ziyi Wang Carleton Sr. Beijing City, China
Alyssa Dalen Concordia Jr. Belgrade, Minn.
Bailey Klause Concordia So. Redwood Falls, Minn.
Ji Sue Song Macalester Sr. Surrey, B.C.
Natalie Amundson Saint Benedict Sr. Alexandria, Minn.
Nikki Frederickson Saint Benedict Jr. Duluth, Minn.
Emily Olson Saint Benedict So. Sioux Falls, S.D.
Madeline Pagel Saint Benedict Sr. Rochester, Minn.
Jordan Amelon St. Catherine So. Iowa City, Iowa
Sydney Busker St. Catherine Sr. Detroit Lakes, Minn.
Maddie Weinman St. Catherine Jr. East Bethel, Minn.
Melissa Biesmann St. Olaf Jr. Fitchburg, Wis.
Jessica Peterson St. Olaf Jr. Lakeville, Minn.
Kate Balison St. Thomas Sr. Green Bay, Wis.

 

Men's Hockey (66)
Name Institution Class  Hometown
Eric Brenk Augsburg Sr. Moorhead, Minn.
Tommy Carey Augsburg So. Moorhead, Minn.
Luke Dietsch Augsburg Sr. St. Paul, Minn.
Lukas Gillett Augsburg Sr. Rosemount, Minn.
Gunnar Goodmanson Augsburg So. Buffalo, Minn.
Jason Krych Augsburg Jr. Champlin, Minn.
Jake Larson Augsburg Sr. St. Michael, Minn.
Chandler Madry Augsburg Sr. Bakersfield, Calif.
Austin Martinsen Augsburg So. Farmington, Minn.
Matt Nehls Augsburg So. Boulder, Colo.
John O'Connor Augsburg Jr. Moorhead, Minn.
Charlie Parker Augsburg So. Verona, Wis.
Nick Schmit Augsburg Sr. Fargo, N.D.
Paul Soubry Augsburg Sr. Winnipeg, Manitoba
David Becker Bethel Sr. Waterloo, Iowa
Kade Brannon Bethel Jr. Wylie, Texas
Adam Marty Bethel Jr. Somerset, Wis.
Michael Piehler Bethel So. Plano, Texas
Cole Smith Bethel Jr. Coventry, Conn.
Marshall Barnes Concordia So. Edina, Minn.
Joe Burgmeier Concordia Jr. Clear Lake, Iowa
Eddie Eades Concordia Jr. East Grand Forks, Minn.
Brock Montgomery Concordia So. Grand Forks, N.D.
Kyle Siemers Concordia So. Crown Point, Ind.
Jacob Stephan Concordia Jr. Eagle River, Wis.
Alex Stoley Concordia So. Manteca, Calif.
Axel Hallin Gustavus Jr. Hovas, Sweden
Colton Schmidt Gustavus Sr. Eden Prairie, Minn.
Riley Meyer Hamline So. Carver, Minn.
Evan Robert Hamline So. Oakdale, Minn.
Kyle Wendorf Hamline So. Richfield, Minn.
Joe Chitwood Saint John's Sr. Carmel, Ind.
Matt Colford Saint John's Sr. Champlin, Minn.
Jake Dittel Saint John's So. St. Paul, Minn.
Troy Dobbs Saint John's So. Lancaster, N.Y.
Tanner Dufault Saint John's So. Kasson, Minn.
Grady Ewing Saint John's Sr. St. Cloud, Minn.
Ryan Kero Saint John's So. Hermantown, Minn.
Evan Okeley Saint John's Sr. Carmel, Ind.
Garrett Riebling Saint John's Sr. Chanhassen, Minn.
Cole Souto Saint John's Jr. Yorba Linda, Calif.
Ryan Charko Saint Mary's Sr. Warren, N.J.
Brennan McGuire Saint Mary's Jr. Bloomington, Minn.
Robert Roslund Saint Mary's So. Västra Götaland, Sweden
Tommy Stang Saint Mary's So. Mendota Heights, Minn.
Nick Nast Saint Mary's So. Oxnard, Calif.
Tyler Brodersen St. Olaf Sr. St. Louis Park, Minn.
Caleb Callaway St. Olaf Sr. Brentwood, Tenn.
Will Dittrich St. Olaf Jr. Orono, Minn.
Eric Hancock St. Olaf Sr. North Royalton, Ohio
Sawyer Jacobson St. Olaf Sr. Roberts, Mont.
Chris Koziel St. Olaf Sr. Wheaton, Ill.
Noah Parker St. Olaf Jr. Northfield, Minn.
Tuukka Totro St. Olaf Jr. Helsinki, Finland
Andrew Willner St. Olaf Jr. St. Paul, Minn.
Jake Ahlgren St. Thomas Sr. Fergus Falls, Minn.
Tucker Bender St. Thomas So. Snohomish, Wash.
Phil Fromberger St. Thomas So. Verona, Wis.
Brett Gravelle St. Thomas Jr. Forest Lake, Minn.
Ben Jentsch St. Thomas Sr. Oconomowoc, Wis.
Derek Olmschenk St. Thomas Jr. Lino Lakes, Minn.
Johnny Panvica St. Thomas Jr. Bloomington, Minn.
Andrew Rohkohl St. Thomas Sr. Edina, Minn.
Broydon Stufko St. Thomas Jr. Prescott, Ont.
Alex Trapp St. Thomas Jr. Duluth, Minn.
Cullen Willox St. Thomas Sr. Eagan, Minn.

 

Women's Hockey (65)
Name Institution Class  Hometown
Emily Ach Augsburg Jr. Brooklyn Park, Minn.
Hollywood Hermanson Augsburg Jr. Dover, Minn.
Jacie Hoehn Augsburg Sr. Waseca, Minn.
Megan Johnson Augsburg Sr. Madison, Wis.
Mackenzie Molnar Augsburg Jr. Inver Grove Heights, Minn.
Kayla Murray Augsburg Sr. Beaver Dam, Wis.
Bridget Wagner Augsburg Jr. Niles, Ill.
Bridget Walter Augsburg Sr. Princeton, Minn.
Sarina Goos Bethel Sr. Roseau, Minn.
Sydnee Hanson Bethel So. Maple Grove, Minn.
Kennedi Mitchell Bethel So. Elk River, Minn.
Cali Pearcy Bethel So. Oakdale, Minn.
Ellen Siebel Bethel So. Vadnais Heights, Minn.
Bri Stafne Bethel So. Duluth, Minn.
Bailey Thompson Bethel Jr. Forest Lake, Minn.
Amelia Amon Concordia Sr. Willmar, Minn.
Brittany Boss Concordia Sr. Little Canada, Minn.
Megan Dondelinger Concordia Sr. Bemidji, Minn.
Callie Fagerstrom Concordia So. Thief River Falls, Minn.
AManda Flemming Concordia Jr. Sartell, Minn.
Maiah McCowan Concordia So. Mandan, N.D.
Megan Mohr Concordia So. Sauk Rapids, Minn.
Allyson Wiitala Concordia Jr. Plymouth, Minn.
Kristen Cash Gustavus Jr. Roseville, Minn.
Erin Moes Gustavus Sr. Hastings, Minn.
Paulina Scheid Gustavus Jr. Stillwater, Minn.
Amelia Vosen Gustavus Jr. Nowthen, Minn.
Barret Boyer Hamline So. Rochester, Minn.
Julia Buffalini Hamline Sr. Pittsburgh, Pa.
Jordan Hansen Hamline So. White Bear Lake, Minn.
Madison Kolbow Hamline So. Forest Lake, Minn.
Zoey Lobejko Hamline Jr. Forest Lake, Minn.
Dani Perry Hamline Jr. Cottage Grove, Minn.
Leah Schwartzman Hamline Sr. Hopkins, Minn.
Nicole Vogel Hamline Jr. Shakopee, Minn.
Becca Zarembinski Hamline Sr. Maplewood, Minn.
Rylan Bistodeau Saint Benedict So. Delano, Minn.
Kylie Eklund Saint Benedict Sr. Chaska, Minn.
Bre Hess Saint Benedict So. Sartell, Minn.
Grace Laudenach Saint Benedict So. St. Cloud, Minn.
Kailee Medved Saint Benedict So. Littleton, Colo.
Reegan Patnode Saint Benedict So. Inver Grove Heights, Minn.
Riley Schneider Saint Benedict So. New London, Minn.
Maria Wallace Saint Benedict So. Newport, Minn.
Allie Guzy St. Catherine Sr. Blaine, Minn.
Laken Muller St. Catherine Sr. Inver Grove Heights, Minn.
Lexi Muller St. Catherine Jr. Inver Grove Heights, Minn.
Brede Postier St. Catherine Sr. Byron, Minn.
Ashlyn Rakos St. Catherine So. Waconia, Minn.
Morgan Tentis St. Catherine Sr. Chanhassen, Minn.
Tori Thompson St. Catherine Sr. Rochester, Minn.
Kelsey Corcoran Saint Mary's Sr. Red Wing, Minn.
Natalie Ryan Saint Mary's Jr. Lakewood, Ill.
Delaney Wolf Saint Mary's So. Bismarck, N.D.
Margeaux Cohen St. Olaf Sr. Aspen, Colo.
Mary Kate Eiden St. Olaf So. Minneapolis, Minn.
Maddie Etienne St. Olaf Jr. Minneapolis, Minn.
Sam Klemann St. Olaf Jr. Vadnais Heights, Minn.
Estee Frantz St. Thomas So. Anchorage, Alaska
Heidi Hannula St. Thomas Sr. Coon Rapids, Minn.
Mikayla Kero St. Thomas So. Hermantown, Minn.
Kenzie Torpy St. Thomas Sr. Oregon, Wis.
Alyssa Wallace St. Thomas So. Newport, Minn.
Rachel Werdin St. Thomas Jr. Eden Prairie, Minn.
Anna Williams St. Thomas Jr. Hastings, Minn.

 

Softball (58)
Name Institution Class  Hometown
Shannon Dale Augsburg Jr. Watertown, Minn.
Nell Gerhke Augsburg Sr. Northfield, Minn.
Hollywood Hermanson Augsburg Jr. Dover, Minn.
Anesia King Augsburg Jr. Isanti, Minn.
Jacquline Nichols Augsburg Sr. Royalton, Minn.
Kate Stehr Augsburg Jr. Goodhue, Minn.
Cassidy Abbott Bethel Jr. Lonsdale, Minn.
Allie Fauth Bethel So. Hutchinson, Minn.
Maddie Fauth Bethel Sr. Hutchinson, Minn.
Amanda Gemuenden Bethel So. Forest Lake, Minn.
Alexa Hanowski Bethel Jr. Becker, Minn.
Hannah Schmidt Bethel Jr. Roseville, Minn.
Mariah Uphoff Bethel Jr. Lakeville, Minn.
Tegan Carlson Carleton So. Benton City, Wash.
Anna Lauko Carleton Sr. Whitefish Bay, Wis.
Mo McConnell Carleton Jr. Merion Station, Pa.
Sarah Ogle Carleton Sr. San Diego, Calif.
Maddie Sherwood Carleton Sr. Tinley Park, Ill.
Nicole Johannes Concordia Sr. Cold Spring, Minn.
Emily Carlson Gustavus Jr. Burnsville, Minn.
Alyssa Freeman Gustavus Jr. Omaha, Neb.
Marissa Marsolek Gustavus So. Savage, Minn.
Ashley Neuenfeldt Gustavus So. Bloomington, Minn.
Ramsey Hare Hamline Jr. Tigard, Ore.
Delaney Kohler Hamline Sr. New Brighton, Minn.
Samantha Barkan Macalester Sr. New York, N.Y.
Julia Carpenter Macalester Jr. Stevensville, Mich.
Molly Hurley Macalester So. Stillwater, Minn.
Kayla Jackson Macalester Jr. Seattle, Wash.
Kennedy Kechely Macalester So. Rochester, Minn.
Anya Lindell Paulson Macalester So. St. Louis Park, Minn.
Sophie Migacz Macalester Sr. McHenry, Ill.
Claire Boatman Saint Benedict Sr. Savage, Minn.
Alex Smith Saint Benedict Jr. Stacy, Minn.
Kendra Swanson Saint Benedict Jr. Richmond, Minn.
Anna Hinderaker St. Catherine Sr. Rosemount, Minn.
Amber Montero St. Catherine Jr. Circle Pines, Minn.
Autumn Mortenson St. Catherine Jr. Cottage Grove, Minn.
Kathryn Proper St. Catherine So. St. Paul, Minn.
Alyssa Wicks St. Catherine So. Blaine, Minn.
Hallie Schmeling Saint Mary's So. Onalaska, Wis.
Justine Schultz Saint Mary's So. Winona, Minn.
Haley Williams Saint Mary's Jr. Littleton, Colo.
Kate Arneson St. Olaf Sr. Northfield, Minn.
Ally Bode St. Olaf So. Moose Lake, Minn.
Emily Carr St. Olaf Sr. Bloomington, Minn.
Julie Graf St. Olaf Jr. Sammamish, Wash.
Jordan Melz St. Olaf So. Excelsior, Minn.
Kaelin Sbrocco St. Olaf So. Kohler, Wis.
Elise Barnes St. Thomas Jr. South St. Paul, Minn.
Melissa Barry St. Thomas Sr. Apple Valley, Minn.
Sam Birling St. Thomas So. Appleton, Wis.
Jenna Bromen St. Thomas Sr. Eagan, Minn.
Dana Connelly St. Thomas Sr. Mendota Heights, Minn.
Alyssa Erdman St. Thomas Jr. Verona, Wis.
Jaylen Heller St. Thomas Jr. Kilkenny, Minn.
Kristin McGonigal St. Thomas Sr. Omaha, Neb.
Chase Shortly St. Thomas Sr. Forest Lake, Minn.

 

Men's Swimming and Diving (32)
Name Institution Class  Hometown
Alex Battiste Carleton Sr. Northfield, Minn.
Ari Conati Carleton Jr. Minneapolis, Minn.
Stevie Fitch Carleton So. Redmond, Wash.
Jack Heinzel Carleton So. Pennington, N.J.
Nick Reeves Carleton Jr. Kirkland, Wash.
Zachariah Dawson Gustavus Jr. Eagan, Minn.
Andrew Peters Gustavus Sr. Montevideo, Minn.
Joshua Theis Gustavus Jr. Henderson, Minn.
Caleb Torvik Gustavus Sr. Savage, Minn.
Greg Breheim Hamline Jr. St. Paul, Minn.
Nicholas Grivna Hamline So. Blaine, Minn.
Nick Hanlon Hamline Jr. New Hope, Minn.
Sean Cheng Macalester Sr. Los Altos Hills, Calif.
Kieran Cuddy Macalester So. Northfield, Minn.
Taylor Durbin Macalester Sr. Bethesda, Md.
Sam Gleason Macalester Sr. Bloomington, Minn.
Paul Reischmann Macalester Sr. St. Petersburg, Fla.
Eli Greenblat Saint John's So. Plymouth, Minn.
Ryan Pauley Saint John's Jr. Columbus, Neb.
Joe Schwamm Saint John's So. Littleton, Colo.
Jacob Upton Saint John's Sr. Bloomington, Minn.
Griffin Rades Saint Mary's So. Shawano, Wis.
Abraham Eyman Casey St. Olaf Sr. Iowa City, Iowa
Leif Jorgensen St. Olaf Sr. St. Paul, Minn.
Ian Kretzmann St. Olaf Jr. Highlands Ranch, Colo.
John Loepfe St. Olaf Jr. La Crescent, Minn.
Zach McCarty St. Olaf So. Omaha, Neb.
Sam Johnson St. Thomas So. Rochester, Minn.
Sam Larson St. Thomas So. Stillwater, Minn.
Lucas Manke St. Thomas Jr. Andover, Minn.
Tom Negaard St. Thomas Sr. Stevens Point, Wis.
Hunter Nielsen St. Thomas Jr. Lake Elmo, Minn.

 

Women's Swimming and Diving (51)
Name Institution Class  Hometown
Hannah Aylward Carleton Sr. Minneapolis, Minn.
Meredith Bergman Carleton Sr. Bethesda, Md.
Eveline Dowling Carleton Sr. Iowa City, Iowa
Kyle Fraser-Mines Carleton So. Tynsboro, Mass.
Anna Gergley Carleton Sr. Denver, Colo.
Kate Grossman Carleton So. Evanston, Ill.
Emma Lederer Carleton Jr. Madison, Wis.
Morgan Mayer Carleton Jr. Garret Park, Md.
Ada Meyer Carleton Jr. Seattle, Wash.
Anna Backes Concordia So. Willmar, Minn.
Amy Warren Concordia So. Bismarck, N.D.
Ciara White Concordia Sr. Plymouth, Minn.
Hailey Auren Gustavus So. St. Paul, Minn.
Ruth Chuah Gustavus So. Penang, Malaysia
Haley Pesik Gustavus Sr. Eagan, Minn.
Michelle Simms Gustavus Sr. Inver Grove Heights, Minn.
Madeline Westendorp Gustavus Jr. St. Michael, Minn.
Taylor Martinek Hamline Sr. Cresco, Iowa
Bryce White Hamline Jr. Sun Prairie, Wis.
Marie Crane Macalester Jr. Laouina, Tunisia
Sophie Mark-Ng Macalester So. Cambridge, Mass.
Karina Polacek Macalester So. Milwaukee, Wis.
Ariel Roghair Macalester Jr. Iowa City, Iowa
Zoe Schopick Macalester So. Winchester, Va.
Ana Thompson Macalester Jr. Minnetonka, Minn.
Allie Crum Saint Benedict Jr. Deerwood, Minn.
Mallory Jarvi Saint Benedict Jr. Virginia, Minn.
Grace Livermore Saint Benedict Sr. Detroit Lakes, Minn.
Claudia Mahoney Saint Benedict So. Savage, Minn.
Maggie Pomerenke Saint Benedict Jr. New Berlin, Wis.
Charlotte Green St. Catherine So. Victoria, Minn.
Sydney Grohman St. Catherine So. Muskego, Wis.
Tori Hagstrom St. Catherine So. Maple Grove, Minn.
Emilee Lance St. Catherine Jr. Brooklyn Park, Minn.
Molly McMahon St. Catherine So. Verona, Wis.
Gabby Page St. Catherine Sr. Cottage Grove, Minn.
McKenna Peterson St. Catherine Jr. Cameron Park, Calif.
Katie Rising St. Catherine Sr. Bismark, N.D.
Claire King Saint Mary's So. Red Wing, Minn.
Amanda Hansen Saint Mary's So. Brooklyn Park, Minn.
Caitlin Croasdell St. Olaf Jr. Sedalia, Colo.
Sophia Nevin St. Olaf So. Northfield, Minn.
Olivia Prescott St. Olaf Jr. Verona, Wis.
Linnea Rizzo St. Olaf Sr. St. Paul, Minn.
Kelly Wichmann St. Olaf So. Manhattan, Kan.
Haley Cassens St. Thomas Sr. Hutchinson, Minn.
Kasey Ericson St. Thomas So. Rochester, Minn.
Kirsten Nelson St. Thomas Jr. Eden Prairie, Minn.
Paige Pawlenty St. Thomas Jr. Sartell, Minn.
Katelyn Strauss St. Thomas Sr. Plymouth, Minn.
Deidree Voss St. Thomas Jr. Eagan, Minn.

 

Men's Tennis (28)
Name Institution Class  Hometown
Nick Knudsen Bethel Jr. Lino Lakes, Minn.
Joey Mueller Bethel So. Hutchinson, Minn.
Aaron Goodman Carleton Sr. Minneapolis, Minn.
Jonas Lindholm-Uzzi Carleton Jr. Germantown, N.Y.
Lewis White Carleton Jr. Minneapolis, Minn.
Erik Porter Concordia Jr. Mandan, N.D.
Jared Saue Concordia Jr. Montevideo, Minn.
Ben Swanson Concordia So. Fargo, N.D.
Chase Johnson Gustavus Sr. Golden Valley, Minn.
Michael O'Neil Gustavus Jr. Edina, Minn.
Sam Hochberger Macalester So. Maple Grove, Minn.
Ben White Macalester So. Parkersburg, W.V.
Peter Willenborg Macalester Sr. Storrs, Conn.
Matthew Yang Macalester Sr. Bethesda, Md.
Thomas Gillach Saint John's So. Lindstrom, Minn.
Nate Jordre Saint John's So. St. Cloud, Minn.
Hunter Krebsbach Saint John's Sr. St. Paul, Minn.
Robert Tiedemann Saint Mary's Sr. Euclid, Minn.
Robert Sobczak Saint Mary's Jr. Cloquet, Minn.
Alec Rudh Saint Mary's So. Hastings, Minn.
Gus Fedje-Johnston St. Olaf Sr. Grand Rapids, Minn.
Kevin Kalkus St. Olaf Jr. Vail, Colo.
Corey Loken St. Olaf Sr. Minneapolis, Minn.
Christopher Prokosch St. Olaf Sr. Mendota Heights, Minn.
Dez Young St. Olaf So. Northfield, Minn.
Zach LeVene St. Thomas Jr. Manitowoc, Wis.
Erich Nuss St. Thomas Jr. Denver, Colo.
Nick Vossen St. Thomas So. Lakeville, Minn.

 

Women's Tennis (33)
Name Institution Class  Hometown
Mackenzie Novak Bethel So. Eagan, Minn.
Maggie Riermann Bethel So. Stillwater, Minn.
Meghan Schuler Bethel Jr. Owatonna, Minn.
Jill Weinzettel Bethel Sr. Hastings, Minn.
Lisa Neumann Concordia Sr. Annandale, Minn.
Ivy Mattson Concordia Jr. Eden Prairie, Minn.
Hannah Borgh Gustavus So. Bettendorf, Iowa
Lillian Hartman Gustavus Sr. Cedar Rapids, Iowa
Briana Hartmann Gustavus Sr. Owatonna, Minn.
Alexandra Thorsen Gustavus Sr. Eden Prairie, Minn.
Megan Anderson Hamline Jr. Eagan, Minn.
Natalie Pieterick Hamline Sr. Eau Claire, Wis.
Claire Witt Hamline Sr. Champlin, Minn.
Emma Baker Macalester So. Bentonville, Ark.
Claire Buehler Macalester Jr. Houston, Texas
Laurel Hickey Macalester So. Chatham, N.J.
Tessa Rahrick Saint Benedict Jr. Owatonna, Minn.
Mackenzie Schurhamer Saint Benedict So. Woodbury, Minn.
Bri Dorr St. Catherine Jr. Princeton, Minn.
Aubrey Eckstrom St. Catherine Jr. St. James, Minn.
Ella Graham St. Catherine So. Madison, S.D.
Maddy Knoll St. Catherine Jr. Waseca, Minn.
Cassandra Barr Saint Mary's Jr. Eau Claire, Wis.
Julia Boeve Saint Mary's Sr. St. James, Minn.
Marissa Kinzer Saint Mary's Sr. Aitkin, Minn.
Colleen Lois Saint Mary's So. Green Bay, Wis.
Laura Sonday Saint Mary's Sr. St. Paul, Minn.
Sabrina Barboza St. Olaf So. Katy, Texas
Kellis Brandt St. Olaf Sr. St. Paul, Minn.
Emily Otteson St. Olaf So. Red Wing, Minn.
Greta Prokosch St. Olaf So. Mendota Heights, Minn.
Sarah Benoy St. Thomas So. Stoughton, Wis.
Catherine Lindsay St. Thomas So. Eau Claire, Wis.

 

Men's Track and Field (98)
Name Institution Class  Hometown
Patrick Deng Augsburg Jr. Crookston, Minn.
Greg Miller Augsburg So. Brooklyn Center, Minn.
Andy Barnhart Bethel Jr. Jackson, Wis.
Tyler Bethke Bethel Sr. Otsego, Minn.
Justin Brecheisen Bethel Sr. Brooklyn Park, Minn.
Isaac Erickson Bethel Jr. Wahpeton, N.D.
Caleb Foster Bethel Jr. Becker, Minn.
Josh Halverson Bethel So. Plymouth, Minn.
Andrew Hartshorn Bethel Jr. Grantsburg, Wis.
Evan Hatton Bethel Sr. Stevens Point, Wis.
Ezekial Lelinga Bethel So. New Brighton, Minn.
Anders Rasmussen Bethel Sr. Sioux Falls, S.D.
Aidan Tollefson Bethel Sr. Lindstrom, Minn.
Carter Woetzel Bethel So. Ham Lake, Minn.
Nick Brusilow Carleton So. Grosse Pointe, Mich.
Evan David Carleton So. Grand Rapids, Mich.
Tris Dodge Carleton Sr. Oakland, Calif.
Peter Keel Carleton Jr. Roseville, Minn.
Zach Kulstad Carleton So. Savage, Minn.
Cameron Meikle Carleton Jr. Hamilton, Mont.
Ben Schwartz Carleton Jr. Mankato, Minn.
Clay Tydings Carleton So. Charlotte, N.C.
Will Berning Concordia Jr. St. Michael, Minn.
Sam Haley Concordia Sr. Delano, Minn.
Jacob Probst Concordia Sr. Andover, Minn.
Nelson Finne Gustavus Sr. Elgin, Minn.
Jeremy Gilbertson Gustavus So. Maple Grove, Minn.
Michael Hensch Gustavus Sr. North Branch, Minn.
Benjamin Madigan Gustavus Sr. Kohler, Wis.
Matthew Montplaisir Gustavus Jr. Buffalo, Minn.
Casey Olson Gustavus So. Harmony, Minn.
Bridger Pavelka Gustavus Jr. Minnetonka, Minn.
Jack Schugel Gustavus Sr. Roseville, Minn.
Nathan Scruggs Gustavus So. Mankato, Minn.
Andrew Stumbo Gustavus So. Boone, Iowa
Alex Wischnack Gustavus Sr. Norwood, Minn.
Andrew Wischnack Gustavus Sr. Norwood, Minn.
Remington Brisbois Hamline So. Wyoming, Minn.
Eric Dols Hamline Sr. Prior Lake, Minn.
Frank Gustafson Hamline Jr. Willmar, Minn.
Luke Hulshizer Hamline Jr. Utica, N.Y.
Harrison Jones Hamline Sr. Forest Lake, Minn.
Joseph Martin Hamline So. Lakeville, Minn.
Dylan Larson Hamline Jr. Alexandria, Minn.
Ben Roen Hamline So. Hugo, Minn.
Robert Anigbogu Macalester So. St. Paul, Minn.
Chris Boranian Macalester Sr. Oakland, Calif.
Liam Edwards-Gaherty Macalester Jr. New York, N.Y. | Hunter College
Spencer Grant Macalester Sr. Sherwood, Ore.
Keegan Greaney Macalester So. Sisters, Ore.
George Howe Macalester Sr. St. Louis, Mo.
Rock Pang Macalester Jr. Qingdao, China
Eddy Reyes Herrera Macalester Jr. Sonoma, Calif.
Randall Clintsman Saint John's Jr. Maplewood, Minn.
Jacob Czech Saint John's So. Kewaunee, Wis.
Charles Haik Saint John's So. St. Paul, Minn.
Seth Jackson Saint John's So. Eagan, Minn.
Jake Kirsch Saint John's Sr. Eden Prairie, Minn.
Kevin Lamb Saint John's Sr. Avon, Minn.
Max Martin Saint John's Sr. Minneapolis, Minn.
Kyle McKinney Saint John's So. Nassau, Bahamas
Ryan Murphy Saint John's So. Shoreview, Minn.
Ryan Reiter Saint John's Sr. Hudson, Wis.
Ryan Thompson Saint John's So. Minneapolis, Minn.
Collin Trout Saint John's Jr. Cloquet, Minn.
Noah Webb Saint John's So. St. Cloud, Minn.
Jordan Malikowski Saint Mary's So. Royalton, Minn.
Ben Borash Saint Mary's Jr. Bowlus, Minn.
Isaiah Olsem Saint Mary's So. Fulda, Minn.
Peter Aehl St. Olaf Jr. McFarland, Wis.
Justin Furcich St. Olaf Sr. Monticello, Ill.
Alec Getzloff St. Olaf Jr. Boise, Idaho
Jonah Herzog St. Olaf So. Champaign, Ill.
Elliot Kadrofske St. Olaf Jr. Okemos, Mich.
Alec Kirtley St. Olaf Sr. Milwaukee, Wis.
Nathan Kurtz-Enko St. Olaf Sr. Leawood, Kan.
Lukas Lindgren St. Olaf So. St. Paul, Minn.
Sean Lonergan St. Olaf Jr. Oak Park, Ill.
Andrew Plumb St. Olaf Sr. Middleton, Wis.
Isaac Slagel St. Olaf Jr. Dubuque, Iowa
David Stone St. Olaf Jr. Cedar Falls, Iowa
Sam Stresemann St. Olaf So. Winthrop, Minn.
Brian Carl St. Thomas So. Waunakee, Wis.
Austin Coates St. Thomas Jr. Cedar Rapids, Iowa
David Danhauer St. Thomas Sr. Barrington, Ill.
Vince DeSerto St. Thomas So. Chetek, Wis.
Chase Graff St. Thomas Sr. Prairie Wind, Wis.
Jordan Johnson St. Thomas Jr. Stewartville, Minn.
Jake Kelly St. Thomas So. Eden Prairie, Minn.
John Klun St. Thomas Sr. Stacy, Minn.
George McGivern St. Thomas Jr. Eagan, Minn.
Gage O'Brien St. Thomas Jr. Inver Grove Heights, Minn.
Parker Rosenau St. Thomas Sr. West Fargo, N.D.
Erik Sworski St. Thomas So. Chippewa Falls, Wis.
Evan Teynor St. Thomas So. Prairie du Chien, Wis.
Karl Wachter St. Thomas Jr. Shakopee, Minn.
Josh Willard St. Thomas So. Lakeville, Minn.
Isaiah Wimmer St. Thomas So. St. Charles, Minn.

 

Women's Track and Field (139)
Name Institution Class  Hometown
Grace Hartman Augsburg So. Anoka, Minn.
Allison Mangan Augsburg Sr. Roberts, Wis.
Noelle Dieman Bethel Jr. Otsego, Minn.
Chloe Doyle Bethel Jr. Melissa, Texas
Anna Hage Bethel So. Edina, Minn.
Lydia Hatton Bethel Sr. Brainerd, Minn.
Sadie Koelz Bethel So. Webster, Wis.
Delia Labatt Bethel Jr. Cushing, Wis.
Laura Luttio Bethel Sr. Lakeville, Minn.
Corin McKinstrey Bethel Jr. Pella, Iowa
Hannah Nelson Bethel So. Wausa, Neb.
Sally Paul Bethel So. Maplewood, Minn.
Amy Reimer Bethel Sr. Eden Prairie, Minn.
Hannah Sankey Bethel So. Plover, Wis.
Kelly Segura Bethel Sr. Inver Grove Heights, Minn.
Meg Thorison Bethel Jr. Cedarburg, Wis.
Lauren Wagner Bethel So. Fargo, N.D.
Syri Williams Bethel So. Alexandria, Minn.
Emilee Fulton Carleton Jr. St. Paul, Minn.
Emma Greenlee Carleton So. Aurora, Minn.
Marietta Geist Carleton Jr. Crookston, Minn.
Anna Grove Carleton So. Morris, Minn.
Leslie Grace Carleton So. Orono, Minn.
Berit Hudson-Rasmussen Carleton Jr. Champaign, Ill.
Natalie Marsh Carleton So. Winetka, Ill.
Amanda Mosborg Carleton So. Edina, Minn.
Sarah Nazarino Carleton Sr. Seattle, Wash.
Maggy Osha Carleton So. Oakland, Calif.
Tonya Piergies Carleton Sr. Kenilworth, Ill.
Elsa Sandeno Carleton Sr. Bellingham, Wash.
Helen Schuda Carleton Jr. Seattle, Wash.
Elyse Wanzenried Carleton Sr. Minnetonka, Minn.
Ellie Zimmerman Carleton So. Chevy Chase, Md.
Kara Andersen Concordia Jr. Plymouth, Minn.
Miriah Forness Concordia Jr. Casselton, N.D.
Carly Forshnell Concordia So. Bismarck, N.D.
Shelby Gelinske Concordia Sr. Oakes, N.D.
Josie Herrmann Concordia So. New Prague, Minn.
Jenna Stilwell Concordia Sr. Jamestown, N.D.
Colleen Vought Concordia Sr. Moorhead, Minn.
Elizabeth Vought Concordia Sr. Moorhead, Minn.
Alexandra Anderson Gustavus Jr. Sioux Falls, S.D.
Haley Anderson Gustavus Jr. Eden Prairie, Minn.
Lily Anderson Gustavus Jr. Waterville, Minn.
Sarah Anderson Gustavus Jr. Roseville, Minn.
Josie Blake Gustavus So. Waukegan, Ill.
Mallory Butchko Gustavus Sr. Elko, Minn.
Deanna Giles Gustavus Jr. Burnsville, Minn.
Megan Hill Gustavus Jr. Denver, Colo.
Isabella Klabough Gustavus So. Elysian, Minn.
Madeline McDermott Gustavus So. Mendota Heights, Minn.
Tess Olinger Gustavus Sr. Decorah, Iowa
Gabriella Passmore Gustavus Jr. Mapleton, Minn.
Paige Patterson Gustavus So. Red Wing, Minn.
Lotus Schifsky Gustavus Sr. Prescott, Wis.
Rachel Studer Gustavus So. Maple Grove, Minn.
Erin Teichroew Gustavus So. Duluth, Minn.
Bailey Van Den Heuvel Gustavus Sr. Mondovi, Wis.
Helen Dolan Hamline So. Holliston, Mass.
Madeline Dopp Hamline Sr. Oglivie, Minn.
Shanoah Harren Hamline So. Prairie Farm, Wis.
Bernadette Hayden Hamline Sr. St. Paul, Minn.
Jessie Juenemann Hamline Jr. Two Harbors, Minn.
Kathleen Miles Hamline Sr. St. Paul, Minn.
Elizabeth Peterson Hamline So. Wadena, Minn.
Lindsay Steiger Hamline Jr. La Crescent, Minn.
Abigail Van Goethem Hamline Jr. Kewaunee, Wis.
Jordan Walls Hamline Sr. Lakeville, Minn.
Phoebe Aguiar Macalester Sr. Prairie Village, Kan.
Hannah Detlaff Macalester Jr. Eau Claire, Wis.
Holly Ellingson Macalester Sr. Boise, Idaho
Brooke Hoppe Macalester So. Edmonds, Wash.
Lily Jenssen Macalester So. Madison, Wis.
Maddy Kennard Macalester So. Seattle, Wash.
Katrin O'Grady Macalester Sr. Sherborn, Mass.
Ciara Williams Macalester So. Portland, Ore.
Marlee Yost-Wolff Macalester Sr. Lawrence, Kan.
Elisabeth Dalki Saint Benedict So. Excelsior, Minn.
Hanna Degen Saint Benedict So. Gull Lake, Minn.
Jenna Degen Saint Benedict Sr. Gull Lake, Minn.
Kelly Klingelhutz Saint Benedict So. Chanhassen, Minn.
Morgan Pierce Saint Benedict Sr. Mandan, N.D.
Kyla Porter Saint Benedict Sr. Minneapolis, Minn.
Alli Ruprecht Saint Benedict Jr. Avon, Minn.
Lee Stelten Saint Benedict Jr. Cologne, Minn.
Jena Wachowiak Saint Benedict So. Champlin, Minn.
Augie Witkowski Saint Benedict Sr. Plain City, Utah
Jackie Brine-Doyle St. Catherine Sr. Merrifield, Minn.
Julia Clark St. Catherine So. Woodbury, Minn.
Kaylea Hoenigschmidt St. Catherine Sr. Ramsey, Minn.
Elsie Lundquist St. Catherine So. Pine City, Minn.
Marie Morrier St. Catherine Sr. Hudson, N.H.
Johna Radke St. Catherine Jr. Muskego, Wis.
Tori Thompson St. Catherine Sr. Rochester, Minn.
Sam Witmer St. Catherine Sr. Troutdale, Ore.
Kyzie Smedsrud Saint Mary's Sr. Luverne, Minn.
Rachel Ohde Saint Mary's So. Chetek, Wis.
Danielle Franke Saint Mary's Jr. Mounds View, Minn.
Makenna Ash St. Olaf Sr. Ellison Bay, Wis.
Stephanie Balas St. Olaf So. Manitowish Waters, Wis.
Lori Erlandson St. Olaf Sr. St. Paul, Minn.
Lisa Fisher St. Olaf Jr. St. Paul, Minn.
Megan Grimes St. Olaf Sr. Park Rapids, Minn.
Jena Hauch St. Olaf So. Maple Grove, Minn.
Bryony Hawgood St. Olaf Jr. Harare, Zimbabwe
Ellen Kemp St. Olaf So. Edina, Minn.
Lauren Markowski St. Olaf So. Eagan, Minn.
Hayli Marquette St. Olaf Sr. Rice, Minn.
Meredith Moore St. Olaf Jr. Worthington, Minn.
Katie Murney St. Olaf Sr. Edina, Minn.
Tayler Paulsen St. Olaf So. Eden Prairie, Minn.
Daisy Richmond St. Olaf Sr. Minneapolis, Minn.
Megan Rossman St. Olaf Jr. Vail, Colo.
Katie Spray St. Olaf Sr. Wyoming, Ohio
Paige Woldt St. Olaf So. Shoreview, Minn.
Mallory Adamson St. Thomas Sr. Rochester, Minn.
Grace Bordson St. Thomas Sr. Hutchinson, Minn.
Berit Borstad St. Thomas So. Duluth, Minn.
Katie Breuckman St. Thomas Jr. Andover, Minn.
Sarah Bruess St. Thomas Sr. Shoreview, Minn.
Paige Cater St. Thomas So. Woodbury, Minn.
Morgan Dammann St. Thomas Jr. Lake City, Minn.
Steph Kretlow St. Thomas Jr. Owatonna, Minn.
Michaela Howk St. Thomas Jr. New Ulm, Minn.
Anna Kroll St. Thomas So. Delafield, Wis.
Katie Marciniak St. Thomas Sr. Ham Lake, Minn.
Amber Matzoll St. Thomas Sr. St. Anthony, Minn.
Samantha Mellin St. Thomas Jr. Bloomington, Minn.
Sara Miller St. Thomas So. Hudson, Wis.
Sara Ness St. Thomas Jr. Johnston, Iowa
Quinn O'Connor St. Thomas So. Chanhassen, Minn.
Taylor Quandt St. Thomas Sr. Red Wing, Minn.
Chrstine Rohlf St. Thomas Sr. Davenport, Iowa
Carly Scheuerman St. Thomas So. St. Mary's Point, Minn.
Ashley Shimek St. Thomas So. New Prague, Minn.
Jordan Sifferle St. Thomas Jr. Maple Lake, Minn.
Mariah Terhaar St. Thomas Jr. Stewartville, Minn.
Olivia Thielen St. Thomas Jr. Prior Lake, Minn.
Megan Zurbay St. Thomas So. Brooklyn Park, Minn.

MIAC Academic All-Conference Archives

Top