2010 Men's Tennis Schedule

Saturday January 30, 2010
Wis.-La Crosse
1
Saturday, January 30
Final
Saturday, January 30
Final
Saturday February 06, 2010
Saturday, February 06
Final
St. Cloud St.
7
Saturday, February 06
Final
Wis.-Eau Claire
8
Saturday, February 06
Final
Northwestern (Minn.)
0
Saturday, February 06
Final
Cornell
3
Saturday, February 06
Final
St. Scholastica
1
Saturday, February 06
Final
Sunday February 07, 2010
St. Scholastica
4
Sunday, February 07
Final
Friday February 12, 2010
Friday, February 12
Final
Beloit
0
Friday, February 12
Final
Saturday February 13, 2010
Wis.-Eau Claire
4
Saturday, February 13
Final
Martin Luther
0
Saturday, February 13
Final
Northwestern
0
Saturday, February 13
Final
Luther
7
Saturday, February 13
Final
St. Norbert
6
Saturday, February 13
Final
St. Cloud St.
5
Saturday, February 13
Final
Sunday February 14, 2010
St. Cloud St.
1
Sunday, February 14
Final
Sunday, February 14
Final
Friday February 19, 2010
Kenyon
8
Friday, February 19
Final
Northwestern
0
Friday, February 19
Final
Friday, February 19
Final
Saturday February 20, 2010
Bethany Lutheran
0
Saturday, February 20
Final
St. Scholastica
0
Saturday, February 20
Final
Carnegie Mellon
8
Saturday, February 20
Final
ITA National Indoor Championship
St. Cloud St.
3
Bethel
6
Saturday, February 20
Final
Sunday February 21, 2010
Sunday, February 21
Final
Monday February 22, 2010
Webber Int'l
2
Monday, February 22
Final
@ Orlando, Fla.
Tuesday February 23, 2010
Siena
4
Tuesday, February 23
Final
@ Orlando, Fla.
Thursday February 25, 2010
Palm Beach Atl.
8
Thursday, February 25
Final
@ Coco Beach, Fla.
Friday February 26, 2010
Minn. St. Mankato
0
Friday, February 26
Final
Friday, February 26
Final
Wis.-La Crosse
6
Friday, February 26
Final
@ Rochester, Minn.
Wis.-Eau Claire
5
Friday, February 26
Final
Saturday February 27, 2010
Saturday, February 27
Final
Alma
0
Saturday, February 27
Final
@ Orlando, Fla.
Luther
6
Saturday, February 27
Final
@ Rochester, Minn.
Sunday February 28, 2010
Sunday, February 28
Final
P.R.-Mayaguez
6
Sunday, February 28
Final
St. Cloud St.
3
Sunday, February 28
Final
Grinnell
3
Sunday, February 28
Final
Tuesday March 02, 2010
P.R.-Humacao
4
Tuesday, March 02
Final
Wednesday March 03, 2010
P.R. -Bayamon
2
Wednesday, March 03
Final
Thursday March 04, 2010
P.R. -Rio Piedras
4
Thursday, March 04
Final
Friday March 05, 2010
MSOE
0
Friday, March 05
Final
Saturday March 06, 2010
Saturday, March 06
Final
Sioux Falls
0
Saturday, March 06
Final
Saturday, March 06
Final
Saturday, March 06
Final
Saturday, March 06
Final
Sunday March 07, 2010
Drake
7
Sunday, March 07
Final
Saturday March 13, 2010
Webber Int'l
9
Bethel
0
Saturday, March 13
Final
@ Orlando, Fla.
Sioux Falls
1
Saturday, March 13
Final
Saturday, March 13
Final
Ripon
0
Saturday, March 13
Final
Saturday, March 13
Final
Ripon
0
Saturday, March 13
Final
Wis.-Whitewater
2
Saturday, March 13
Final
Wooster
5
Saturday, March 13
Final
@ Hilton Head, S.C.
Sunday March 14, 2010
Sunday, March 14
Final
Transylvania
2
Sunday, March 14
Final
@ Hilton Head, S.C.
Monday March 15, 2010
Wis.-La Crosse
4
Bethel
5
Monday, March 15
Final
@ Orlando, Fla.
Spring Arbor
5
Monday, March 15
Final
@ Hilton Head, S.C.
Tuesday March 16, 2010
St. Ambrose
0
Bethel
9
Tuesday, March 16
Final
@ Orlando, Fla.
North Georgia
4
Tuesday, March 16
Final
@ Hilton Head
Thursday March 18, 2010
Friday March 19, 2010
North Central (Minn.)
0
Friday, March 19
Final
Friday, March 19
Final
Bethel
7
Nichols
2
Friday, March 19
Final
@ Orlando, Fla.
Saturday March 20, 2010
Bethel
8
Otterbein
1
Saturday, March 20
Final
@ Orlando, FL
St. Cloud St.
0
Saturday, March 20
Final
Sunday March 21, 2010
Sunday, March 21
Final
Monday March 22, 2010
Hope
2
Monday, March 22
Final
@ Hilton Head, S.C.
Tuesday March 23, 2010
Allegheny
1
Tuesday, March 23
Final
@ Hilton Head, S.C.
Martin Luther
0
Tuesday, March 23
Final
Wednesday March 24, 2010
Minn.-Morris
0
Wednesday, March 24
Final
Thursday March 25, 2010
Wis.-Whitewater
4
Thursday, March 25
Final
@ Hilton Head, S.C.
Friday March 26, 2010
North Central (Minn.)
0
Friday, March 26
Final
Saturday March 27, 2010
Saturday, March 27
Final
St. Cloud St.
6
Saturday, March 27
Final
Cornell College
2
Saturday, March 27
Final
@ Orlando, Fla.
Sunday March 28, 2010
Cornell
4
Sunday, March 28
Final
@ Orlando, Fla.
Wis.-Eau Claire
9
Sunday, March 28
Final
@ Orlando, Fla.
Monday March 29, 2010
Wis.-Eau Claire
9
Monday, March 29
Final
@ Orlando, Fla.
Sioux Falls
5
Monday, March 29
Final
@ Orlando, Fla.
Oberlin
3
Monday, March 29
Final
@ Orlando, Fla.
Wis.-Eau Claire
8
Monday, March 29
Final
@ Orlando, Fla.
Lindenwood
7
Monday, March 29
Final
@ Orlando, Fla.
Pomona-Pitzer
8
Monday, March 29
Final
@ Claremont-Mudd Scripps
Tuesday March 30, 2010
Oberlin
1
Tuesday, March 30
Final
@ Orlando, Fla.
Cornell
3
Tuesday, March 30
Final
@ Orlando, Fla.
Florida Tech
8
Tuesday, March 30
Final
@ Melbourne, Fla.
Sioux Falls
1
Tuesday, March 30
Final
@ Orlando, Fla.
Claremont-M-S
9
Tuesday, March 30
Final
Wednesday March 31, 2010
Sioux Falls
4
Wednesday, March 31
Final
@ Orlando, Fla.
Redlands
8
Wednesday, March 31
Final
Thursday April 01, 2010
Thursday, April 01
Final
West Ala.
7
Thursday, April 01
Final
@ Orlando, Fla.
Friday April 02, 2010
Oberlin
0
Friday, April 02
Final
@ Orlando, Fla.
Wednesday April 07, 2010
Wednesday, April 07
Final
Friday April 09, 2010
Friday, April 09
Final
Saturday April 10, 2010
Saturday, April 10
Final
Saturday, April 10
Final
Saturday, April 10
Final
Saturday, April 10
Final
Sunday April 11, 2010
Luther
8
Sunday, April 11
Final
Monday April 12, 2010
NDSU Club
Monday, April 12
TBA
Wednesday April 14, 2010
Northwestern
0
Wednesday, April 14
Final
Thursday April 15, 2010
Thursday, April 15
Final
Friday April 16, 2010
Friday, April 16
Final
Saturday April 17, 2010
Luther
4
Saturday, April 17
Final
Saturday, April 17
Final
Saturday, April 17
Final
Dubuque
2
Saturday, April 17
Final
Wartburg
6
Saturday, April 17
Final
Sunday April 18, 2010
Coe
4
Sunday, April 18
Final
Kalamazoo
7
Sunday, April 18
Final
Tuesday April 20, 2010
North Central (Minn.)
0
Tuesday, April 20
Final
Wednesday April 21, 2010
Wednesday, April 21
Final
Wednesday, April 21
Final
Thursday April 22, 2010
Minn. St. Mankato
7
Thursday, April 22
Final
Friday April 23, 2010
Friday, April 23
Final
Friday, April 23
Final
Saturday April 24, 2010
Saturday, April 24
Final
Saturday, April 24
Final
Saturday, April 24
Final
Saturday, April 24
Final
Sunday April 25, 2010
Sunday, April 25
Final
Monday April 26, 2010
Monday, April 26
Final
Wednesday April 28, 2010
Wednesday, April 28
Final
St. Cloud St.
3
Wednesday, April 28
Final
Bethel *
5
Wednesday, April 28
Final
Saturday May 01, 2010
Saturday, May 01
Final
Saturday, May 01
Final
Saturday, May 01
Final
Sunday May 02, 2010
Luther
5
Sunday, May 02
Final
Friday May 07, 2010
Friday, May 07
Final
@ St. Peter, Minn.
Friday, May 07
Final
@ St. Peter, Minn.
Saturday May 08, 2010
Saturday, May 08
Final
Saturday, May 08
Final
@ St. Peter, Minn.
Saturday, May 08
Final
Friday May 14, 2010
MSOE
0
Friday, May 14
Final
@ Whitewater, Wis.
Saturday May 15, 2010
Trinity (Tex.)
5
Saturday, May 15
Final
@ Whitewater, Wis. NCAA Playoffs - Whitewater Regional
* Conference
% Post season