2018 MIAC Women's Soccer Schedule

Date Away Home Notes Status Links
 
August
Fri., Aug. 31 Carleton 1 MIT 1 Final - 2OT
  Wartburg 3 Macalester 0 Final
  Wis.-Stevens Point 2 St. Olaf 1 Final
  St. Thomas 0 Wheaton (Ill.) 2 Salisbury University Classic @ Salisbury, Md Final
  Saint Benedict 0 Va. Wesleyan 1 Final
  Saint Mary's 4 Martin Luther 0 Final
  Cal Lutheran 1 Augsburg 0 Final
  Concordia 3 Buena Vista 0 Final
  Hamline 1 Wis.-Stout 2 Final
  Bethel 3 Northwestern (Minn.) 0 Final
  Gustavus 4 Redlands 1 Final
 
September
Sat., Sep. 01 Carleton 2 Smith 0 Final
  St. Thomas 4 Salem 0 Salisbury University Classic @ Salisbury, Md. Final
  St. Catherine 3 Wis.-Stout 0 Final
  Gustavus 0 Chapman 1 @ Redlands, CA Final
  Saint Benedict 0 Chris. Newport 6 @ Newport News, Va. Final
Sun., Sep. 02 Cal Lutheran 0 Hamline 0 Final - 2OT
  Bethel 0 Augustana (Ill.) 4 Final
  Washington (Mo.) 2 Augsburg 0 Final
  Concordia 1 Neb. Wesleyan 2 Final - 2OT
  Lawrence 0 Saint Mary's 7 Final
Tue., Sep. 04 Hamline 8 Minn.-Morris 0 Final
  St. Thomas 3 Loras 0 Final
Wed., Sep. 05 Macalester 1 Wis.-Eau Claire 4 Final
  St. Olaf 1 Luther 1 Final - 2OT
  Wis.-Stout 1 Saint Mary's 2 Final
  St. Scholastica 0 Augsburg 3 Final
Thu., Sep. 06 Bethany Lutheran 0 Bethel 8 Final
  Carleton 1 Grinnell 0 Final - OT
  Hamline 2 Northwestern (Minn.) 0 Final
Fri., Sep. 07 Northland 0 Bethel 4 Final
  Minn.-Morris 0 St. Catherine 9 Final
Sat., Sep. 08 Saint Mary's 0 Loras 2 Final
  Wartburg 2 Saint Benedict 3 Final - OT
  Wis.-River Falls 3 Hamline 2 Final - OT
  Neb. Wesleyan 0 Gustavus 1 Final
  St. Olaf 1 Wis.-Oshkosh 0 Final
  Northland 0 St. Thomas 7 Final
  Augsburg 3 Wis.-Eau Claire 0 Final
  Macalester 2 Luther 1 Final
  St. Scholastica 0 Concordia 3 Final
Sun., Sep. 09 St. Norbert 0 St. Olaf 1 @ Oshkosh, Wis. Final
  Saint Mary's 3 Coe 1 Final
  Wartburg 2 Gustavus 1 Final - OT
  Wis.-Stout 0 Carleton 4 Final
  St. Thomas 4 Wis.-La Crosse 0 Final
  Concordia 9 Minn.-Morris 0 Final
Tue., Sep. 11 Macalester * 1 Hamline 2 Final - 2OT
  Augsburg * 0 St. Catherine 1 Final
  Bethel 3 Wis.-Stout 1 Final
Wed., Sep. 12 Concordia * 0 Saint Benedict 3 Final
Thu., Sep. 13 Gustavus 2 Northwestern (Minn.) 1 Final
Sat., Sep. 15 Saint Benedict * 1 St. Thomas 2 Final - 2OT
  Hamline * 0 Carleton 2 Final
  Saint Mary's * 1 St. Olaf 4 Final
  Gustavus * 3 Concordia 2 Final
  Bethel * 1 Augsburg 2 Final - OT
  St. Catherine * 1 Macalester 1 Final - 2OT
Sun., Sep. 16 Carleton 0 Wartburg 1 Final
  Wis.-Eau Claire 2 Saint Benedict 0 Final
Tue., Sep. 18 St. Olaf * 1 Bethel 2 Final - OT
Wed., Sep. 19 Carleton *   Gustavus   4:00 PM
  Wis.-River Falls   Saint Mary's   5:00 PM
  St. Catherine   Coe   6:30 PM
  Wartburg   Augsburg   7:00 PM
Thu., Sep. 20 Northwestern (Minn.)   Macalester   7:30 PM
Sat., Sep. 22 Hamline *   Concordia   1:00 PM
  St. Catherine *   Bethel   1:00 PM
  Gustavus *   St. Thomas   1:00 PM
  Augsburg *   Saint Mary's   1:00 PM
  Macalester *   Carleton   1:00 PM
  St. Olaf *   Saint Benedict   1:00 PM
Sun., Sep. 23 Wis.-River Falls   Concordia   3:00 PM
Mon., Sep. 24 Bethel   Martin Luther   5:00 PM
Tue., Sep. 25 Concordia *   Macalester   4:30 PM
Wed., Sep. 26 St. Olaf *   Gustavus   4:00 PM
  Saint Mary's *   Bethel   4:00 PM
  Carleton *   St. Catherine   4:00 PM
  St. Thomas *   Hamline   4:00 PM
  Saint Benedict *   Augsburg   7:30 PM
Sat., Sep. 29 Carleton *   Concordia   1:00 PM
  Hamline *   St. Olaf   1:00 PM
  Augsburg *   Gustavus   1:00 PM
  St. Catherine *   Saint Mary's   1:00 PM
  Macalester *   St. Thomas   1:00 PM
  Bethel *   Saint Benedict   1:00 PM
Sun., Sep. 30 Bellevue   St. Catherine   St. Paul, Minn. | Outdoor Fields and Courts 2:00 PM
 
October
Wed., Oct. 03 Northwestern (Minn.)   Concordia   3:30 PM
  Augsburg   Wis.-River Falls   3:30 PM
  Wis.-La Crosse   Gustavus   4:00 PM
  Wis.-Stout   St. Olaf   4:00 PM
  Hamline   Martin Luther   4:00 PM
  St. Thomas *   Saint Mary's   7:30 PM
Thu., Oct. 04 St. Scholastica   Macalester   7:30 PM
Sat., Oct. 06 Gustavus *   Bethel   11:30 AM
  Concordia *   St. Catherine   1:00 PM
  St. Thomas *   Carleton   1:00 PM
  Augsburg *   Hamline   1:00 PM
  Saint Benedict *   Saint Mary's   1:00 PM
  St. Olaf *   Macalester   4:30 PM
Sun., Oct. 07 Concordia   Wis.-Superior   1:00 PM
  St. Thomas   Wis.-Stevens Point   1:00 PM
Tue., Oct. 09 Carleton *   St. Olaf   4:00 PM
  Bethel *   Hamline   4:00 PM
  St. Catherine *   Saint Benedict   4:00 PM
  Saint Mary's *   Gustavus   4:00 PM
  Wis.-Eau Claire   St. Thomas   4:00 PM
  Macalester *   Augsburg   7:30 PM
Thu., Oct. 11 Wis.-Superior   Macalester   7:30 PM
Sat., Oct. 13 St. Olaf *   Concordia   1:00 PM
  St. Catherine *   St. Thomas   1:00 PM
  Gustavus *   Saint Benedict   1:00 PM
  Hamline *   Saint Mary's   1:00 PM
  Augsburg *   Carleton   1:00 PM
  Bethel *   Macalester   7:30 PM
Sun., Oct. 14 Hamline   St. Scholastica   1:00 PM
Wed., Oct. 17 Concordia *   St. Thomas   4:00 PM
  Grinnell   St. Olaf   4:00 PM
  Gustavus   Wis.-Eau Claire   4:00 PM
  Carleton *   Saint Mary's   6:30 PM
  Augsburg   Northwestern (Minn.)   7:00 PM
Sat., Oct. 20 Saint Mary's *   Macalester   1:00 PM
  Gustavus *   St. Catherine   1:00 PM
  Saint Benedict *   Hamline   1:00 PM
  St. Thomas *   St. Olaf   1:00 PM
  Carleton *   Bethel   1:00 PM
  Concordia *   Augsburg   3:30 PM
Wed., Oct. 24 Concordia *   Bethel   3:30 PM
  Hamline *   Gustavus   3:30 PM
  Macalester *   Saint Benedict   3:30 PM
  St. Olaf *   St. Catherine   3:30 PM
  Carleton   Wis.-La Crosse   6:00 PM
  Ripon   Saint Mary's   6:30 PM
  St. Thomas *   Augsburg   7:30 PM
Sat., Oct. 27 Saint Mary's *   Concordia   1:00 PM
  Bethel *   St. Thomas   1:00 PM
  Augsburg *   St. Olaf   1:00 PM
  Hamline *   St. Catherine   1:00 PM
  Saint Benedict *   Carleton   1:00 PM
  Gustavus *   Macalester   1:00 PM
* Conference